Lotus oslavuje čtyřicítku další limitovanou edicí

Britská automobilka Lotus, která v poslední době rada upozorňuje na své modely přes různé limitované edice, představila v uplynulých dnech novou edici modelu Exige s přívlastkem Sprint. Ta navazuje na legendární model Elan Sprint vyráběný na začátku 70. let, který se proslavil nejen svým charakteristickým žluto-bílým lakem, ale i pokrokovou technikou. Nová „sprinterská verze“ byla vytvořena při příležitosti oslav 40. výročí zahájení výroby ve fabrice Hethel.

Lotus Exige Sprint se od klasické verze příliš neodlišuje, alespoň co se týče zevnějšku, kde má vůz originální barevné schéma a polepy nesoucí název edice. Ve standardní výbavě tohoto Lotusu najdeme klimatizaci, kožená sedadla a ultra-lehká slitinová kola. Stejné zůstaly i parametry výkonu. Maximální rychlost činí 234 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h „zasprintuje“ za 4 sekundy.

Automobilka však připravila i alternativou pro ty, kterým se k tomuto vozu hodí spíše modrá barva. Zákazník si tedy bude moci vybrat, zda chce mít horní část zbarvenou do modré nebo žluté. Bílá spodní část je ovšem podmínkou. Ke každému ze 40-ti kusů obdrží zákazníci i certifikát a publikaci o historii automobilky.

Klepněte pro větší obrázek
Lotus Exige Sprint
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky