Lotus oslavuje čtyřicítku další limitovanou edicí

Britská automobilka Lotus, která v poslední době rada upozorňuje na své modely přes různé limitované edice, představila v uplynulých dnech novou edici modelu Exige s přívlastkem Sprint. Ta navazuje na legendární model Elan Sprint vyráběný na začátku 70. let, který se proslavil nejen svým charakteristickým žluto-bílým lakem, ale i pokrokovou technikou. Nová „sprinterská verze“ byla vytvořena při příležitosti oslav 40. výročí zahájení výroby ve fabrice Hethel.

Lotus Exige Sprint se od klasické verze příliš neodlišuje, alespoň co se týče zevnějšku, kde má vůz originální barevné schéma a polepy nesoucí název edice. Ve standardní výbavě tohoto Lotusu najdeme klimatizaci, kožená sedadla a ultra-lehká slitinová kola. Stejné zůstaly i parametry výkonu. Maximální rychlost činí 234 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h „zasprintuje“ za 4 sekundy.

Automobilka však připravila i alternativou pro ty, kterým se k tomuto vozu hodí spíše modrá barva. Zákazník si tedy bude moci vybrat, zda chce mít horní část zbarvenou do modré nebo žluté. Bílá spodní část je ovšem podmínkou. Ke každému ze 40-ti kusů obdrží zákazníci i certifikát a publikaci o historii automobilky.

Klepněte pro větší obrázek
Lotus Exige Sprint
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků