Lotus možná vymění malajského majitele

Historie automobilky Lotus není příliš dlouhá, ale za tu dobu dokázala změnit několikrát majitele. Od roku 1996 patří malajskému výrobci automobilů, společnosti Proton a v roce letošním se má majitel opět změnit.

Dosavadní vlastník prozatím nezveřejnil jméno zájemce, ale ví se, že má zájem o téměř 64procentní balík akcií britského výrobce sportovních vozů a navíc je také z Malajsie.

Vše je v současnosti ve fázi jednání, protože Proton nechce zcela přijít o vliv u Lotusu, a tak je možné, že si i po prodeji nechá balík akcií, který umožní zasahovat do řízení ekonomicky úspěšné automobilky.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků