Lotus láká na své první SUV. Elektromobil předvádí aktivní aerodynamiku

Type 132 bude v historii britské značky významným modelem, o tom není pochyb.

Nedlouho po odhalení nové platformy pro sportovní elektromobily se Lotus pouští do vlny upoutávek na své první SUV. Že britská značka pod střechou čínského Geely chystá SUV, to víme už delší dobu. Přesněji má v plánu hned dva takové modely, oba na baterky. Svou prvotinu teď částečně ukazuje na novém snímku a zveřejňuje jeho interní označení – Type 132.

Přesněji se můžeme v upoutávce podívat na řešení aktivní aerodynamiky předního nárazníku SUV. Otevíratelné klapky průduchu na přídi budou samozřejmě dle potřeby zajišťovat chlazení elektrickému ústroji s baterií, jinak budou zavřené pro ideální obtékání vzduchu. Níže si lze všimnout i celkem výrazného karbonového splitteru.

Elektrické SUV Lotusu využije pokročilou 800V architekturu pro rychlé nabíjení v rámci nové platformy Lotus Premium Architecture. Mluví se o schopnosti akcelerace vozu z nuly na 100 km/h za zhruba 3 sekundy. Kapacity baterií chce Lotus nabídnout v rozmezí 90 kWh až 120 kWh.

Více informací si britská značka pochopitelně ještě nechává pro sebe. Premiéry prvního SUV od Lotusu bychom se ale měli dočkat už během příštího roku. Další plány jsou ambiciózní, do roku 2026 chce totiž značka uvést celkem čtyři nové elektrické modely. Kromě zmíněných dvou SUV máme čekat i čtyřdveřový grand tourer a nový sporťák (viz dřívější upoutávky v galerii).  

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Váš názor Další článek: Nová Škoda Slavia odhaluje interiér. Jede na už známé vlně, má i datum premiéry

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz