Lotus Elise SC: přeplňovaný rychlík

Britský Lotus si pro příští rok připravil speciální edici svého malého modelu Elise. Pod kapotou se mu objeví přeplňování.

Nový Lotus Elise SC vychází z klasického modelu Elise S. Tedy z modelu čtyřválcem 1,8 2-ZZ VVTL-i, který běžně poskytuje výkon 136 koní. Agregát dostal ovšem stejné přeplňování kompresorem jako model Exige S a tím bylo dosaženo výrazného nárůstu výkonu. Ten nyní dosahuje hodnoty 217 koní. Stovku zvládne Elise SC za 4,4 s (Elise S 6,3 s), sto šedesát za 10,7 s a dosáhne maximální rychlosti 245 km/h.

Změny u Elise SC ovšem nejsou jen pod kapotou. Díky instalaci nového předního spoileru a nový kol z lehké slitiny, které jsou určeny jen pro tento model, je Elise SC lehce identifikovatelný.

I přes instalaci přeplňování byla zachována velmi nízká hmotnost 903 kg. Je to sice o 43 kg více, než kolik váží Elise S, ale díky nárůstu výkonu a výraznému zlepšení dynamiky se to dá odpustit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Lotus Elise SC
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků