Lotus Elise SC: přeplňovaný rychlík

Britský Lotus si pro příští rok připravil speciální edici svého malého modelu Elise. Pod kapotou se mu objeví přeplňování.

Nový Lotus Elise SC vychází z klasického modelu Elise S. Tedy z modelu čtyřválcem 1,8 2-ZZ VVTL-i, který běžně poskytuje výkon 136 koní. Agregát dostal ovšem stejné přeplňování kompresorem jako model Exige S a tím bylo dosaženo výrazného nárůstu výkonu. Ten nyní dosahuje hodnoty 217 koní. Stovku zvládne Elise SC za 4,4 s (Elise S 6,3 s), sto šedesát za 10,7 s a dosáhne maximální rychlosti 245 km/h.

Změny u Elise SC ovšem nejsou jen pod kapotou. Díky instalaci nového předního spoileru a nový kol z lehké slitiny, které jsou určeny jen pro tento model, je Elise SC lehce identifikovatelný.

I přes instalaci přeplňování byla zachována velmi nízká hmotnost 903 kg. Je to sice o 43 kg více, než kolik váží Elise S, ale díky nárůstu výkonu a výraznému zlepšení dynamiky se to dá odpustit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Lotus Elise SC
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků