Lotus Elise S 40th: edice pro Evropu

K připomenutí čtyřicetileté historii výroby vozů Lotus přichází na starý kontinent speciální edice nejlevnějšího modelu Elise S.

Celkově bude vyrobeno 50 kusů této edice s tím, že dopředu je dáno, kde a za jaké ceny se tyto vozy prodají. Do Německa poputuje celkem 15 kusů, do Švýcarska 10, do Francie 5, do Belgie také 5, do Itálie 6 a zbytek Unie si rozdá 9 kusů. Vozy se budou prodávat jen prostřednictvím autorizovaných prodejců za předem dané ceny v rozmezí od 39 995 do 53 600 eur. Vždy záleží na místních daních. Vůz je tak zhruba o 4-5 tis. eur dražší než neediční verze.

Po technické stránce se u tohoto edičního modelu nic nezměnilo. O pohon se stará i nadále čtyřválec 1,8 z dílny Toyoty o výkonu 100 kW (136 k) při 6 200 ot/min a točivém momentu 172 Nm při 4 200 ot/min. Stovka za 6,3 s je pak dosažena díky nízké hmotnosti.

Co je tedy na tomto modelu tak zajímavé, aby stálo za to si připlatit přes 120 000 Kč? Jelikož jde o Elise S modelového roku 2008 může se pochlubit dvojitými airbagy, dále ostrou oranžovou střechou, lakovaným zadním difusorem a koly, koženým čalouněním v barvě vozu, lakovanými třmeny, logy státu ze kterého bude daný zákazník, plaketou ve voze s pořadovým číslem a pamětním dopisem podepsaným šéfem automobilky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lotus Elise S 40th

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků