Lotus Elise S 40th: edice pro Evropu

K připomenutí čtyřicetileté historii výroby vozů Lotus přichází na starý kontinent speciální edice nejlevnějšího modelu Elise S.

Celkově bude vyrobeno 50 kusů této edice s tím, že dopředu je dáno, kde a za jaké ceny se tyto vozy prodají. Do Německa poputuje celkem 15 kusů, do Švýcarska 10, do Francie 5, do Belgie také 5, do Itálie 6 a zbytek Unie si rozdá 9 kusů. Vozy se budou prodávat jen prostřednictvím autorizovaných prodejců za předem dané ceny v rozmezí od 39 995 do 53 600 eur. Vždy záleží na místních daních. Vůz je tak zhruba o 4-5 tis. eur dražší než neediční verze.

Po technické stránce se u tohoto edičního modelu nic nezměnilo. O pohon se stará i nadále čtyřválec 1,8 z dílny Toyoty o výkonu 100 kW (136 k) při 6 200 ot/min a točivém momentu 172 Nm při 4 200 ot/min. Stovka za 6,3 s je pak dosažena díky nízké hmotnosti.

Co je tedy na tomto modelu tak zajímavé, aby stálo za to si připlatit přes 120 000 Kč? Jelikož jde o Elise S modelového roku 2008 může se pochlubit dvojitými airbagy, dále ostrou oranžovou střechou, lakovaným zadním difusorem a koly, koženým čalouněním v barvě vozu, lakovanými třmeny, logy státu ze kterého bude daný zákazník, plaketou ve voze s pořadovým číslem a pamětním dopisem podepsaným šéfem automobilky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lotus Elise S 40th

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků