Lotus Elise FIA GT1 z roku 1997 je na prodej

Na eBay se objevilo zajímavé nářadíčko. Dražit se totiž bude závodní vůz, který se účastnil šampionátu GT1. Jde o Lotus Elise z roku 1997, který spatřil světlo světa v počtu pouhých sedmi kusů.

Lotus Elise pro kategorii GT1 dostal pod kapotu kompresorem přeplňovaný osmiválec s objemem čtyři litry. Přesná čísla výkonu vám sice neřekneme, ale málo to rozhodně nebude. Vůz, který se zúčastní dražby, si můžete prohlédnout na fotografiích. Pokud máte dost peněz (vyvolávací cena nebyla prozatím stanovena) a pobýváte poblíž okruhu, nezbude vám než sledovat eBay.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lotus Elise GT1

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků