Lotus Circuit Car: stovka za 3,5 s a 160 km/h pod 9 s

Automobilka Lotus hodlá do konce roku 2005 postavit „Circuit Car“ v limitované edici, která bude čítat 100 ks vozů. Mělo by se jednat o jednomístné, popř. na přání i dvoumístné, sportovní auto s celkovou hmotností pouhých 600 kg. Doslova muší váhy chce Lotus dosáhnout kombinací hliníku a karbonu.

Zákazníci budou mít možnost výběru pohonné jednotky: první přeplňovaný zážehový motor VVTL-i s variabilním časováním ventilů umožňuje zrychlení z nuly na 160 km/h za 9 s. Stovku Lotus zhltne za 3,5 s. Tzv. „civilní“ verze bude mít agregát bez přeplňování, který zvládne stovku do 4 s a hranici 160 km/h pod 11 s. Podrobnější informace o motorech, technických parametrech a cenách by se měly objeví s spolu s fotografiemi v druhé polovině tohoto roku.

Tip: Mrkněte na informace o nové generaci Lotusu Esprit s V8 od AMG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků