Lotus a Spyker podepsali dohodu o sdílení dílů a platforem

Lotus s Spyker, dvě automobilky, které se zabývají výrobou sportovních vozů, k sobě mají blíže, než se může zdát. Téměř čtyřletá spolupráce vyústila v podepsání smlouvy o sdílení některých dílů a dokonce i podvozkových platforem, která by měla oběma automobilkám k výraznému ušetření nákladů.

Větší podpora se očekává právě ze strany Lotusu, Spyker se totiž v poslední době potýká s nemalou finanční krizí – v minulém roce jeho ztráta činila 72 milionů Eur. Prvním modelem, který bude výsledkem spolupráce, bude Spyker C8 Aileron, na jehož vývoji se bude podílet nemalou částí právě Lotus a jehož koncept představila automobilka již na březnovém autosalonu v Ženevě. Půjde o první model Spykeru s automatickou převodovkou a její použití v C8 má lehké vysvětlení – nizozemský výrobce supersportů se chce s vozy prosadit i v USA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky