Lotus a Spyker podepsali dohodu o sdílení dílů a platforem

Lotus s Spyker, dvě automobilky, které se zabývají výrobou sportovních vozů, k sobě mají blíže, než se může zdát. Téměř čtyřletá spolupráce vyústila v podepsání smlouvy o sdílení některých dílů a dokonce i podvozkových platforem, která by měla oběma automobilkám k výraznému ušetření nákladů.

Větší podpora se očekává právě ze strany Lotusu, Spyker se totiž v poslední době potýká s nemalou finanční krizí – v minulém roce jeho ztráta činila 72 milionů Eur. Prvním modelem, který bude výsledkem spolupráce, bude Spyker C8 Aileron, na jehož vývoji se bude podílet nemalou částí právě Lotus a jehož koncept představila automobilka již na březnovém autosalonu v Ženevě. Půjde o první model Spykeru s automatickou převodovkou a její použití v C8 má lehké vysvětlení – nizozemský výrobce supersportů se chce s vozy prosadit i v USA.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků