Lorinser vdechl do Mercedesu CLS dalších 100 koní

Mercedes-Benz přišel s modelem CLS jako se sportovním kupé, které pojme čtyři dospělé a dodá jim pohodlí a luxus. V kabátku od AMG je to pak i velmi dobrý konkurent pro BMW M5. Pokud ale chcete byt originální, zajeďte se svým CLS 500 k tunerské firmě Lorinser.

Optický styling představuje přepracovaná maska, širší boční prahy, vytažená hrana víka zavazadlového prostoru a objemné oplechování zádě s klasickými koncovkami výfuku od firmy Lorinser: tvar dvou trojúhelníků.

Pětilitrový vidlicový osmiválec od kapotou má v základu 225 kW (306 k), ale mechanici od Lorinseru vám k němu přidají kompresor, který výkonu vdechne dalších 74 kW (rovných 100 k). Dále vám vyladí podvozek a vymění tlumiče. Světlá výška auta se sníží o 30 milimetrů a nápravy dostanou dle přání zákazníka kola z lehkých slitin s ráfky 9x19 vpředu a 10x19 vzadu nebo 9x20 a 10x20.

Tip: přečtěte si informace o Lorinsenu SLK nebo o jiných kitech pro Mercedes-Benz CLS, např. od firmy Carlsson nebo Brabus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků