Lorinser SL65 Nardo3: 660 koní pro každý den

Respekt si snaží vydobýt už svým jménem. Nezůstalo ale jen u něj, nová úprava Mercedesu SL 65 disponuje i pořádným výkonem.
Lorinser SL65 Nardo3: 660 koní pro každý den

Lorinser si pro prezentaci svého nejnovějšího kousku vybral okruh Nardo v jižní Itálii. Není divu, jeho úprava pro Mercedes SL 65 AMG má totiž jméno tohoto okruhu přímo v názvu. Nardo3, jak se upravená verze jmenuje, pod svou kapotou ukrývá biturbo AMG s výkonem vyladěným na hodnotu 660 koní a doslova gigantický točivý moment 1013 Nm. Pro poskytnutí tohoto výkonu musel Lorinser sáhnout na turba, vstřikování a elektroniku motoru. Maximální měřená rychlost na okruhu dosáhla hodnotu 325 km/h, co je na vůz této kategorie slušný výkon.

Záměr úpravce je přitom zřejmý - vytvořit agresivní sportovní auto s obrovským výkonem, které je ale zároveň pohodlné a zaručuje komfortní jízdu. V interiéru se o to postarají ergonomicky tvarovaná sedadla s potahem z alcantary. Podle tvůrců je vůz upraven tak, aby byl vhodný pro každodenní použití.

SL65 Nardo3 je upraveno taky vzhledově, vůz dostal sportovní bodykit vylepšující obtékaní vzduchu kolem karoserie. Robustnosti dodávají rozšířené blatníky.

Pokud sa vám tento luxusní sportovec na každý den zamlouvá, je nutno pospíšit si s rozhodováním. Vyprodukováno nebude víc než 50 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lorinser SL65 Nardo3

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků