Lorinser ForTwo: malý divoch

Dvorním ladičem vozů automobilky Smart je bezesporu Brabus. To ovšem neznamená, že ostatní nemohou ukázat co umí.
Lorinser ForTwo: malý divoch

Malý Smart ForTwo je typickým městským autem. Vše je cíleno na minimalizaci vnějších rozměrů, aby se mohl tento vůz ladně pohybovat po městě a neměl problémy s parkováním. Z tohoto důvodu jsou nějaké sportovní ambice téměř nulové. Ovšem tento názor nemají všichni.

Lorinser, známý to tuner všeho od Mercedesu, představuje svůj vlastní Smart ForTwo, který dostal jak nový body kit v podobě upraveného předního nárazníku, nových kol a dekorací, tak i novou porci výkonu.

Po stránce výkonu pak má Lorinser připraveny dvě úpravy a to pro základní motor, u něhož došlo k navýšení ze sériových 60 koní na 70 koní a úpravu pro přeplňovaný agregát, který v sérii nabízí výkon 84 koní. Po změně software disponuje Smart výkonem 104 koní, což stačí na pokoření stovky pod 10 sekund a dosažení, na Smart ohromné, rychlosti 180 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lorinser ForTwo

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků