Lorinser C-Klasse: agresivní elegance

Máme tu první fotografie vyladěného Mercedesu třídy C nové generace. A ne ledajaké, úprav se chopil známý Lorinser.
Lorinser C-Klasse: agresivní elegance

Dnes se nedozvíme přesná čísla upravených motorů, na to je ještě moc brzo. Lorinser ovšem zveřejnil fotografie, které jasně ukazují, jak bude jejich nové céčko s úpravami vypadat. A třeba říct, že vůbec ne špatně.

Již na první pohled působí vůz agresivněji než sériová provedení. Může za to nový přední nárazník s většími nasávacími otvory a chybět nemůžou ani (pro Lorinser tak typické) kulaté mlhovky.

Boční siluetu vozu dotvářejí rozšířené boční prahy a blatníky – za těmi předními najdeme výdechy horkého  vzduchu od motoru a brzd. Nádherná jsou i hliníková kola, které budou v nabídce v devatenácti- i dvacetipalcovém provedení.

Je ale třeba přiznat, že záď vozu za ostatními partiemi trochu zaostává. Její ztvárnění je již poněkud nudnější a člověk ne až tolik zainteresovaný by ji od sériové podoby možná ani nerozeznal. Ale jeden poznávací prvek tu je – dvojice koncovek výfuku nezvyklého tvarování. Ty jsou velmi dobře zakomponovány do zadního nárazníku, takže nepůsobí vůbec rušivě.

Nabídku motorů prozatím Lorinser nezveřejnil, ale podle našich informací nebudou chybět ani dieselové agregáty, které se v poslední době těší neustále věší oblibě i ze strany tuningu. Nechejme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lorinser C-Klasse

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků