Loremo bude vyrábět auto na elektriku s cenou kompaktu

Malovýrobce Loremo není žádným nováčkem ve vývoji úsporných pohonů. Zviditelnil se především extra šetrným konceptem LS, který spaluje pouze 2 l paliva na 100 km a s kterým velké šance na úspěch v soutěži Automotive X-Prize.

Německý výrobce však plánuje vyrobit svému konceptu „kamaráda“, který by byl schopen běžet na elektrický pohon. Nový prototyp elektrického auta by neměl vážit více než 600 kg, pohodlné sezení by měl poskytnout čtyřem pasažérům a zároveň by jeho cena neměla překročit hranici 15 tisíc Eur (411 000 Kč). Prodeje tohoto zatím nepojmenovaného vozu mají být zahájeny začátkem roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Loremo LS

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků