Loremo bude vyrábět auto na elektriku s cenou kompaktu

Malovýrobce Loremo není žádným nováčkem ve vývoji úsporných pohonů. Zviditelnil se především extra šetrným konceptem LS, který spaluje pouze 2 l paliva na 100 km a s kterým velké šance na úspěch v soutěži Automotive X-Prize.

Německý výrobce však plánuje vyrobit svému konceptu „kamaráda“, který by byl schopen běžet na elektrický pohon. Nový prototyp elektrického auta by neměl vážit více než 600 kg, pohodlné sezení by měl poskytnout čtyřem pasažérům a zároveň by jeho cena neměla překročit hranici 15 tisíc Eur (411 000 Kč). Prodeje tohoto zatím nepojmenovaného vozu mají být zahájeny začátkem roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Loremo LS

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků