Loremo bude vyrábět auto na elektriku s cenou kompaktu

Malovýrobce Loremo není žádným nováčkem ve vývoji úsporných pohonů. Zviditelnil se především extra šetrným konceptem LS, který spaluje pouze 2 l paliva na 100 km a s kterým velké šance na úspěch v soutěži Automotive X-Prize.

Německý výrobce však plánuje vyrobit svému konceptu „kamaráda“, který by byl schopen běžet na elektrický pohon. Nový prototyp elektrického auta by neměl vážit více než 600 kg, pohodlné sezení by měl poskytnout čtyřem pasažérům a zároveň by jeho cena neměla překročit hranici 15 tisíc Eur (411 000 Kč). Prodeje tohoto zatím nepojmenovaného vozu mají být zahájeny začátkem roku 2010.

Klepněte pro větší obrázek
Loremo LS

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků