Lordstown odhaluje svůj elektrický pick-up. S čím vyrazí proti Tesle či Fordu?

Další nový hráč na poli elektrických pick-upů zveřejňuje detaily o své chystané prvotině.

O americké společnosti Lordstown Motors jsme už dříve krátce psali. Nová start-upová značka nedávno odkoupila uzavřenou továrnu General Motors v Ohiu, kde chce začít produkci svého vlastního pick-upu na baterky. O novém konkurentovi Tesly, Fordu, Rivianu či Bollingeru se přitom nyní objevují první technické informace.

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Elektrický pick-up označený jako Lordstown Endurance už lze vidět na prvotních renderech a podle automobilky má pomocí čtyř elektromotorů (jeden u každého kola) zajistit výkon až 600 koní (441 kW). Síly tedy bude dostatek. Společně s baterií o standardní kapacitě přes 70 kWh se pak mluví o dojezdu na jedno nabití kolem 320 kilometrů. To ovšem v případě té nejzákladnější varianty modelu.

Kabina bude pětimístná a působit vcelku konvenčním stylem jako u normálních pick-upů. Žádné velké sci-fi jako v případě Tesly Cybertruck. Lordstown chce nabídnout i různé praktické přípojky pro externí pracovní nástroje. Další schopností bude tažení přívěsu o hmotnosti cca 2700 kg. Nabíjení DC rychlonabíječkou má trvat maximálně kolem 1,5 hodiny.

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

Cenovka bude podle Lordstownu startovat na částce 52.500 dolarů bez vládního zvýhodnění při nákupu elektromobilu, tedy v přepočtu asi 1,2 milionu korun. Samozřejmě u zmíněné základní varianty.

Ambice nové automobilce nechybí. V bývalé továrně GM chce dosáhnout produkce půl milionů vozů za rok a produkce pick-upu má započít už během příštího roku. Lordstown Motors přitom zamýšlí využít pracovní sílu těch lidí, kteří právě v továrně GM po jejím zavření ztratili práci.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků