Londýnští řidiči našli nový způsob boje proti mýtu

Londýnští majitelé luxusních vozidel našli nový způsob jak obejít místní daň. Podle platného zákona totiž musí majitelé drahých aut každý den platit poplatek ve výší 8 liber (cca 310 Kč) a to jen za provoz auta ve městě.

Místní poslanci ale zřejmě nemysleli na to, jak jednoduše se dá toto nařízení obejít - stačí si jen vůz nechat zaevidovat jako vozidlo taxislužby nebo jako vůz k pronajmutí. Za tuto registraci zaplatíte 82 liber (3 200 Kč) a pak každý rok už jen poplatek 27 liber (cca 1060 Kč). Sečteno a podtrženo, místní boháči tím určitě hodně ušetří a tak se jich k tomuto způsobu uchyluje čím dál, tím víc. Pak vznikají také velmi zajímavé statistiky, v hlavním městě Velké Britanie jezdí 8 taxíků Mercedes SL, stejný počet Rolls-Royce Phantom, 52 Range Roverů, 31 vozidel Bentley a seznam uzavírá jeden Cadillac Escalade.

Tento nejnovější trend ale nabere úplně jiných rozměrů, když do platnosti vstoupí podobný zákon vztahující se na SUV, to se potom počet taxíků možná i zdvojnásobí. Další hrozba, která obyvatelům Londýna hrozí, je zdvižení cen mýtného až na 25 liber (cca 1000 Kč) za den, což je ale opravdu extrémní.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků