Londýnští řidiči našli nový způsob boje proti mýtu

Londýnští majitelé luxusních vozidel našli nový způsob jak obejít místní daň. Podle platného zákona totiž musí majitelé drahých aut každý den platit poplatek ve výší 8 liber (cca 310 Kč) a to jen za provoz auta ve městě.

Místní poslanci ale zřejmě nemysleli na to, jak jednoduše se dá toto nařízení obejít - stačí si jen vůz nechat zaevidovat jako vozidlo taxislužby nebo jako vůz k pronajmutí. Za tuto registraci zaplatíte 82 liber (3 200 Kč) a pak každý rok už jen poplatek 27 liber (cca 1060 Kč). Sečteno a podtrženo, místní boháči tím určitě hodně ušetří a tak se jich k tomuto způsobu uchyluje čím dál, tím víc. Pak vznikají také velmi zajímavé statistiky, v hlavním městě Velké Britanie jezdí 8 taxíků Mercedes SL, stejný počet Rolls-Royce Phantom, 52 Range Roverů, 31 vozidel Bentley a seznam uzavírá jeden Cadillac Escalade.

Tento nejnovější trend ale nabere úplně jiných rozměrů, když do platnosti vstoupí podobný zákon vztahující se na SUV, to se potom počet taxíků možná i zdvojnásobí. Další hrozba, která obyvatelům Londýna hrozí, je zdvižení cen mýtného až na 25 liber (cca 1000 Kč) za den, což je ale opravdu extrémní.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků