Londýnští řidiči našli nový způsob boje proti mýtu

Londýnští majitelé luxusních vozidel našli nový způsob jak obejít místní daň. Podle platného zákona totiž musí majitelé drahých aut každý den platit poplatek ve výší 8 liber (cca 310 Kč) a to jen za provoz auta ve městě.

Místní poslanci ale zřejmě nemysleli na to, jak jednoduše se dá toto nařízení obejít - stačí si jen vůz nechat zaevidovat jako vozidlo taxislužby nebo jako vůz k pronajmutí. Za tuto registraci zaplatíte 82 liber (3 200 Kč) a pak každý rok už jen poplatek 27 liber (cca 1060 Kč). Sečteno a podtrženo, místní boháči tím určitě hodně ušetří a tak se jich k tomuto způsobu uchyluje čím dál, tím víc. Pak vznikají také velmi zajímavé statistiky, v hlavním městě Velké Britanie jezdí 8 taxíků Mercedes SL, stejný počet Rolls-Royce Phantom, 52 Range Roverů, 31 vozidel Bentley a seznam uzavírá jeden Cadillac Escalade.

Tento nejnovější trend ale nabere úplně jiných rozměrů, když do platnosti vstoupí podobný zákon vztahující se na SUV, to se potom počet taxíků možná i zdvojnásobí. Další hrozba, která obyvatelům Londýna hrozí, je zdvižení cen mýtného až na 25 liber (cca 1000 Kč) za den, což je ale opravdu extrémní.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků