Londýn chce výrazně omezit rychlost vozů

Londýnský starosta Ken Livingstone patří bezesporu mezi šéfy metropolí, kteří se nesmazatelně zapíšou do dějin. Jeho úchvatné nápady nachází pochopení hlavně u tzv. ekologů a závistivých lidí. Starosta se zasloužil o výrazné navýšení cen za vjezd do centra pro velké vozy a urputně bojuje se vším, co může jen na oko připomínat, že je to drahé a pro takovou věc okamžitě vymyslí nové zdanění.

Nyní přišel s návrhem, že by se měla plošně snížit rychlost v obytných zónách na 20 mph, tedy na zhruba 32 km/h. Jako důvod uvádí, že po střetu s vozem, jedoucím rychlostí 40 mph umírá přes 90 procent chodců proti 2,5 procenta při srážce v rychlosti 20 mph.

Na jednu stranu se může takový nápad jevit jako dobrý a bohulibý, ale na druhou stranu se odborníci na dopravu hrozí možných kolapsů dopravy pro nízkou rychlost, při které se jednoduše silnice ucpou. Pokud vozy totiž sjedou z okruhů a magistrál, kde se jezdí rychle a najednou na pomalu jedoucí silnice, dojde okamžitě k ucpání těchto silnic.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků