Londýn chce výrazně omezit rychlost vozů

Londýnský starosta Ken Livingstone patří bezesporu mezi šéfy metropolí, kteří se nesmazatelně zapíšou do dějin. Jeho úchvatné nápady nachází pochopení hlavně u tzv. ekologů a závistivých lidí. Starosta se zasloužil o výrazné navýšení cen za vjezd do centra pro velké vozy a urputně bojuje se vším, co může jen na oko připomínat, že je to drahé a pro takovou věc okamžitě vymyslí nové zdanění.

Nyní přišel s návrhem, že by se měla plošně snížit rychlost v obytných zónách na 20 mph, tedy na zhruba 32 km/h. Jako důvod uvádí, že po střetu s vozem, jedoucím rychlostí 40 mph umírá přes 90 procent chodců proti 2,5 procenta při srážce v rychlosti 20 mph.

Na jednu stranu se může takový nápad jevit jako dobrý a bohulibý, ale na druhou stranu se odborníci na dopravu hrozí možných kolapsů dopravy pro nízkou rychlost, při které se jednoduše silnice ucpou. Pokud vozy totiž sjedou z okruhů a magistrál, kde se jezdí rychle a najednou na pomalu jedoucí silnice, dojde okamžitě k ucpání těchto silnic.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků