Loder1899 XF: elegance a dynamika

Poměrně známý úpravce Loder1899 se věnuje především úpravám prémiových vozů a výjimkou není ani tento kousek.
Loder1899 XF: elegance a dynamika

Německá firma Loder1899 se stává stále známější. Za minulý rok se stihla zviditelnit zejména úpravou Land Roveru Freelander 2 nebo stylingovým a výkonnostním paketem pro Aston Martin V8 Vantage. U jakýchkoli stylingových zásazích do tk elegantních vozů jako je Aston Martin se však návrháři pohybují na tenkém ladě protože „nezprznit“ tak pěkná auta vyžaduje skutečně velkou dávku citu pro věc. Návrháři z této společnosti si však nadále věří a snaží se nám dokázat, že to zkrátka umějí.

I Jaguar XF by se klidně obešel bez dalších kosmetických úprav, vůz zaujme dost pozornosti i tak. Pokud se však se svým XF cítíte jako šedá myš dopravního provozu, k odlišení vám pomůže nabízený bodykit. Na přídi se usídlil nový nárazník s integrovaným spodním spoilerem a dvojicí chromových lišt. Zadní nárazník je pak „dozdoben“ difuzorem a boční profil zkrášlují 20-ti palcové slitinové disky. Sportovní říz dodává i sada tužšího pružení, která se postarala o to, že vůz šel k zemi o celých 35 mm.
 
Jak už bývá dobrým zvykem profesionálních tuningových firem změny se týkají i pohonné jednotky, pro úpravy posloužil (jak jinak) vznětový agregát s objemem 2,7 l. Technici se pohráli s řídící jednotkou ECU a přidali i nový výkonnější výfukový systém, což se podepsalo na zvýšení celkového výkonu z hodnoty 207 na 249 koní. Zvedl se i maximální točivý moment, jehož hodnota je po úpravách 522 Nm.
 

Maximální rychlost modelu, kterým automobilka podle svých vyjádření začala novou éru, činí 229 km/h. Bořič rychlostních rekordů to tedy není, ale na elegantní pojíždění po ulicích se toto auto skutečně hodí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Loder1899 Jaguar XF
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků