Lister ukazuje první LFT-C. F-Type bez střechy má 666 koní a zvládne 330 km/h

Na svůj ďábelsky výkonný Jaguar F-Type Cabriolet lákal britský úpravce Lister již dříve. Teď však ukazuje první dokončený exemplář.

Pokud by se někomu zdál současný Jaguar F-Type SVR Cabriolet se svými 575 koňmi (423 kW) jaksi slabý, známý britský výrobce a úpravce Lister již dříve lákal na svou upravenou verzi označenou LFT-C. Ďábelsky naladěný F-Type s výkonem zvýšeným na 666 koní (490 kW) se nyní ukazuje v prvním dokončeném exempláři.

Nové LFT-C navazuje na limitovanou sérii 99 kusů kupé Lister LFT-666. Stejný recept na vylepšení schopností tak úpravce provedl také kabrioletu. To znamená, že upravením původního pětilitrového osmiválce s kompresorem teď F-Type zvládne sprint na 100 km/h lehce pod tři vteřiny a dosáhne maximální rychlosti přes 330 km/h.

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Mimo to Lister vyměnil původní části karoserie za karbonové díly včetně nárazníků, kdy vepředu najdete nový splitter a vzadu zase difuzor. Nepatrně širší jsou nyní i zadní karbonové blatníky. Po stránce designu má nakonec upravený F-Type novou masku chladiče, nová kola a samozřejmě zakázkový zelený metalický lak se žlutými detaily.

Stejně jako kupé pak dostává LFT-C rovněž posílenou brzdovou soustavu, nově naladěný podvozek a motor řve do okolí novým výfukovým systémem. Po stránce „neomezených možností personalizace“ je nakonec interiér vyveden v barevné kombinaci ručně prošívané kůže Nappa s kontrastními žlutými prvky jako na karoserii.

Nový Jaguar XJ prý nebude pouze elektrický. Později má přijet i s šestiválcem

Nový Jaguar XJ prý nebude pouze elektrický. Později má přijet i s šestiválcem

LFT-C je nyní nejvýkonnějším otevřeným modelem historie Listeru. Společnost plánuje vyrobit pouhých 10 kusů. Cenovky startují na částce 139.000 liber, tedy v přepočtu asi 3,95 milionu korun. K objednávce vám navíc Lister přihodí sedmiletou záruku. A to se vyplatí!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků