Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Britský Lister se v poslední době celkem rozjíždí a po uvedení páru vyladěných Jaguarů oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

O Listeru jste mohli v poslední době slyšet hlavně ve spojitosti znovuzrozeného byznysu upravování modelů značky Jaguar. Nejprve tradiční britská dílna ukázala monstrózní F-Type a zanedlouho uvede také svůj pokus o nejrychlejší SUV světa ve formě vyladěného Jaguaru F-Pace. Teď ovšem firma potvrzuje své dřívější plány, sahá hluboko do své minulosti a oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

Tedy částečně, Lister totiž ukázal další ilustraci moderní reinterpretace svého starého závoďáku Knobbly z konce 50. let (viz galerie). Fotku společnost zveřejnila na svém facebookovém profilu s prostým oznámením „Vyrobíme ho.“ Žádné technické detaily se však o voze zatím nedozvídáme.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Po designové stránce si novinka každopádně udrží proporce původního vozu s dlouhou přední kapotou, nízkou siluetou, vystouplými blatníky a otevřenou dvoumístnou kabinou. Nechybí kulaté přední světlomety (zde připomínající světla z Porsche 911) a zaoblená maska chladiče. V moderním stylu je karoserie okořeněna karbonovým splitterem a prahy.

Je právě velice možné, že k výrobě moderního Knobbly sáhne Lister po dílech ostatních automobilek a dodavatelů. S přihlédnutím k současnému zaměření na Jaguary by se klidně mohl pod kapotou vozu objevit některý z šestiválců či osmiválců z produkce britské automobilky – na mysl přicházejí motorizace kupé F-Type.

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Ostatně i původní Knobbly byl postaven na základě Jaguaru D-Type, dostal novou aerodynamickou karoserii z hliníku a používal originální 3,4litrový řadový šestiválec Jaguaru. V roce 2014 přitom Lister zahájil novou produkci, respektive pokračování série těchto starých závoďáků s výběrem 3,8- či 4,2litrových šestiválců.

Na další informace o moderní reinterpretaci Knobbly si musíme ještě počkat. Mnoho detailů si zatím Lister drží v tajnosti, nebo teprve zahajuje vývoj a zvažuje možnosti použité techniky.

Galerie doplněna o původní Lister Knobbly a edici Stirling Moss z roku 2016.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků