Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Britský Lister se v poslední době celkem rozjíždí a po uvedení páru vyladěných Jaguarů oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

O Listeru jste mohli v poslední době slyšet hlavně ve spojitosti znovuzrozeného byznysu upravování modelů značky Jaguar. Nejprve tradiční britská dílna ukázala monstrózní F-Type a zanedlouho uvede také svůj pokus o nejrychlejší SUV světa ve formě vyladěného Jaguaru F-Pace. Teď ovšem firma potvrzuje své dřívější plány, sahá hluboko do své minulosti a oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

Tedy částečně, Lister totiž ukázal další ilustraci moderní reinterpretace svého starého závoďáku Knobbly z konce 50. let (viz galerie). Fotku společnost zveřejnila na svém facebookovém profilu s prostým oznámením „Vyrobíme ho.“ Žádné technické detaily se však o voze zatím nedozvídáme.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Po designové stránce si novinka každopádně udrží proporce původního vozu s dlouhou přední kapotou, nízkou siluetou, vystouplými blatníky a otevřenou dvoumístnou kabinou. Nechybí kulaté přední světlomety (zde připomínající světla z Porsche 911) a zaoblená maska chladiče. V moderním stylu je karoserie okořeněna karbonovým splitterem a prahy.

Je právě velice možné, že k výrobě moderního Knobbly sáhne Lister po dílech ostatních automobilek a dodavatelů. S přihlédnutím k současnému zaměření na Jaguary by se klidně mohl pod kapotou vozu objevit některý z šestiválců či osmiválců z produkce britské automobilky – na mysl přicházejí motorizace kupé F-Type.

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Ostatně i původní Knobbly byl postaven na základě Jaguaru D-Type, dostal novou aerodynamickou karoserii z hliníku a používal originální 3,4litrový řadový šestiválec Jaguaru. V roce 2014 přitom Lister zahájil novou produkci, respektive pokračování série těchto starých závoďáků s výběrem 3,8- či 4,2litrových šestiválců.

Na další informace o moderní reinterpretaci Knobbly si musíme ještě počkat. Mnoho detailů si zatím Lister drží v tajnosti, nebo teprve zahajuje vývoj a zvažuje možnosti použité techniky.

Galerie doplněna o původní Lister Knobbly a edici Stirling Moss z roku 2016.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků