Lister potvrzuje moderní verzi starého závoďáku Knobbly. Využije techniku Jaguaru?

Britský Lister se v poslední době celkem rozjíždí a po uvedení páru vyladěných Jaguarů oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

O Listeru jste mohli v poslední době slyšet hlavně ve spojitosti znovuzrozeného byznysu upravování modelů značky Jaguar. Nejprve tradiční britská dílna ukázala monstrózní F-Type a zanedlouho uvede také svůj pokus o nejrychlejší SUV světa ve formě vyladěného Jaguaru F-Pace. Teď ovšem firma potvrzuje své dřívější plány, sahá hluboko do své minulosti a oznamuje výrobu zbrusu nového modelu.

Tedy částečně, Lister totiž ukázal další ilustraci moderní reinterpretace svého starého závoďáku Knobbly z konce 50. let (viz galerie). Fotku společnost zveřejnila na svém facebookovém profilu s prostým oznámením „Vyrobíme ho.“ Žádné technické detaily se však o voze zatím nedozvídáme.

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Po designové stránce si novinka každopádně udrží proporce původního vozu s dlouhou přední kapotou, nízkou siluetou, vystouplými blatníky a otevřenou dvoumístnou kabinou. Nechybí kulaté přední světlomety (zde připomínající světla z Porsche 911) a zaoblená maska chladiče. V moderním stylu je karoserie okořeněna karbonovým splitterem a prahy.

Je právě velice možné, že k výrobě moderního Knobbly sáhne Lister po dílech ostatních automobilek a dodavatelů. S přihlédnutím k současnému zaměření na Jaguary by se klidně mohl pod kapotou vozu objevit některý z šestiválců či osmiválců z produkce britské automobilky – na mysl přicházejí motorizace kupé F-Type.

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Jaguar XE dostal facelift. Chcete ho jako inteligenta? Nebo jako rošťáka?

Ostatně i původní Knobbly byl postaven na základě Jaguaru D-Type, dostal novou aerodynamickou karoserii z hliníku a používal originální 3,4litrový řadový šestiválec Jaguaru. V roce 2014 přitom Lister zahájil novou produkci, respektive pokračování série těchto starých závoďáků s výběrem 3,8- či 4,2litrových šestiválců.

Na další informace o moderní reinterpretaci Knobbly si musíme ještě počkat. Mnoho detailů si zatím Lister drží v tajnosti, nebo teprve zahajuje vývoj a zvažuje možnosti použité techniky.

Galerie doplněna o původní Lister Knobbly a edici Stirling Moss z roku 2016.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků