Lister dále odhaluje nejrychlejší SUV světa. Jeho F-Pace zvládne 322 km/h

Ještě se nejedná o kompletní představení, ale Lister nám alespoň dopřává pohled do interiéru jeho monstra a také potvrzuje další informace o dynamice i cenovce.

Delší dobu zapomenutý britský úpravce/výrobce Lister se již minulý rok vrátil na scénu s vyladěným Jaguarem F-Type. Teď už však pomalu chystá do nabídky i rozsáhle upravený F-Pace, který dostává oficiální označení LFP, a chce se řadit mezi nejrychlejší SUV světa. Jak už bylo dříve potvrzeno, Lister totiž s LFP míří k hranici 322 km/h.

Na kompletní specifikaci LFP si ještě musíme počkat, každopádně ale budeme mít co do činění se základem v nejsilnější variantě F-Pace SVR, která standardně používá pětilitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem o výkonu 404 kW (550 koní). Ten ovšem Lister dále vyladil na konečných 492 kW (670 koní).

TEST Jaguar I-Pace: Stavte rychlonabíječky, Jaguar je připraven!

TEST Jaguar I-Pace: Stavte rychlonabíječky, Jaguar je připraven!

Původní akcelerace z nuly na 100 km/h za 4,3 vteřiny tak klesla na 3,5 vteřiny, zatímco hbitější jízdní vlastnosti má zajistit i rozsáhlé využití karbonových dílů na karoserii pro snížení hmotnosti a rovněž nově naladěný podvozek. Za 21palcovými koly se pak objeví masivní karbon-keramické brzdy.

Absurdně výkonné a rychlé SUV se tak bude moci postavit třeba proti Lamborghini Urus, i když jeho vlastnosti Lister v podstatě překonává. Pro srovnání, Urus produkuje 478 kW (650 koní), akceleruje na 100 km/h za 3,6 vteřiny a maximálně dosáhne na 305 km/h.

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Produkce Listeru LFP bude nicméně omezená na pouhých 250 kusů. Za upravený Jaguar si bude úpravce žádat minimálně 140.000 liber, tedy v přepočtu asi 4 miliony korun. Předběžné objednávky spouští již nyní. S cenovkou Lamborghini Urus kolem 5,3 milionu korun tak vlastně můžete Lister označit za vcelku výhodnou koupi…

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků