Lincoln Zephyr: luxusnější bratříček Fordu Fusion

Lincoln Zephyr byl představen veřejnosti v loňském roce na autosalonu v New Yorku jako studie blízká sériové podobě. Ta se představila před pár dny v Detroitu. Oproti studii je vůz poněkud umírněný a také, bohužel, méně zajímavý. Vůz má stále výraznou přední masku se svislým žebrováním, ale celkově zkrátka působí poněkud obyčejně. Změn doznal i interiér, ale nejsou tak výrazné.

Zephyr patří do kategorie vozů střední třídy, svůj podvozek sdílí s nedávno uvedeným sedanem Ford Fusion. Původně měl dostat do vínku šestiválcový motor 3.5 V6 s výkonem okolo 185 kW a pohonem všech kol, nicméně podle posledních zpráv nebude uvedený motor do uvedení Zephyru na trh připraven. Vůz tak prozatím dostane třílitrový šestiválec Duratec s výkonem 156 kW, který bude pohánět přední kola. Podle tiskové zprávy má extrémně nízké emise a splňuje velmi přísnou americkou normu ULEV II. Standardně bude Zephyr dodáván s šestirychlostním automatem, který bude výkon motoru přenášet na 17" kola 225/50.

Tip: Další novinky z autosalonu v Detoritu najdete v našem speciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků