Lincoln Zephyr: luxusnější bratříček Fordu Fusion

Lincoln Zephyr byl představen veřejnosti v loňském roce na autosalonu v New Yorku jako studie blízká sériové podobě. Ta se představila před pár dny v Detroitu. Oproti studii je vůz poněkud umírněný a také, bohužel, méně zajímavý. Vůz má stále výraznou přední masku se svislým žebrováním, ale celkově zkrátka působí poněkud obyčejně. Změn doznal i interiér, ale nejsou tak výrazné.

Zephyr patří do kategorie vozů střední třídy, svůj podvozek sdílí s nedávno uvedeným sedanem Ford Fusion. Původně měl dostat do vínku šestiválcový motor 3.5 V6 s výkonem okolo 185 kW a pohonem všech kol, nicméně podle posledních zpráv nebude uvedený motor do uvedení Zephyru na trh připraven. Vůz tak prozatím dostane třílitrový šestiválec Duratec s výkonem 156 kW, který bude pohánět přední kola. Podle tiskové zprávy má extrémně nízké emise a splňuje velmi přísnou americkou normu ULEV II. Standardně bude Zephyr dodáván s šestirychlostním automatem, který bude výkon motoru přenášet na 17" kola 225/50.

Tip: Další novinky z autosalonu v Detoritu najdete v našem speciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků