Lincoln Zephyr: luxusnější bratříček Fordu Fusion

Lincoln Zephyr byl představen veřejnosti v loňském roce na autosalonu v New Yorku jako studie blízká sériové podobě. Ta se představila před pár dny v Detroitu. Oproti studii je vůz poněkud umírněný a také, bohužel, méně zajímavý. Vůz má stále výraznou přední masku se svislým žebrováním, ale celkově zkrátka působí poněkud obyčejně. Změn doznal i interiér, ale nejsou tak výrazné.

Zephyr patří do kategorie vozů střední třídy, svůj podvozek sdílí s nedávno uvedeným sedanem Ford Fusion. Původně měl dostat do vínku šestiválcový motor 3.5 V6 s výkonem okolo 185 kW a pohonem všech kol, nicméně podle posledních zpráv nebude uvedený motor do uvedení Zephyru na trh připraven. Vůz tak prozatím dostane třílitrový šestiválec Duratec s výkonem 156 kW, který bude pohánět přední kola. Podle tiskové zprávy má extrémně nízké emise a splňuje velmi přísnou americkou normu ULEV II. Standardně bude Zephyr dodáván s šestirychlostním automatem, který bude výkon motoru přenášet na 17" kola 225/50.

Tip: Další novinky z autosalonu v Detoritu najdete v našem speciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků