Lincoln Navigator dostal řádný technický update. To podstatné však stále chybí

Vrchol amerického luxusu má mimo jiné i jméno Navigator. Prestižní koráb nyní dostal pořádnou modelovou péči.

Lincoln Navigator, SUV parník, který můžete zřídka kdy potkat i na českých silnicích, se dočkal výrazného omlazení. Americká automobilka se postarala hlavně o jeho techniku, kterou sdílí s nedávno představeným modelem Aviator. Největší novinkou je odemykání, otevírání kufru a startování přes mobilní aplikaci.

Lincoln vrací do hry sebevražedné dveře. Oslavuje výročí Continentalu

Lincoln vrací do hry sebevražedné dveře. Oslavuje výročí Continentalu

Spousta věci se přestěhovala do standardní výbavy. Již v základu tak najdete vyhřívaná a ventilovaná sedadla, bezdrátové nabíjení telefonu, veškeré jízdní asistenty, které vás napadnou, automatické dálkové světlomety nebo parkovací kameru.

Jako třešničku na dortu pak můžete brát monochromatický paket, který vozu dodá ještě větší punc exkluzivity. Spočívá v chromovaných doplňcích, které se kombinují se třemi barvami - Pristine White, Ceramic Pearl a Infinite Black. Zatím to všechno vypadá na luxusní americký koráb, ale bohužel ta nejpodstatnější věc pořád chybí.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Dostal totiž jedinou pohonnou jednotku a tou je šestiválec - dvakrát přeplňovaný, o objemu 3,5 litru, výkonu 450 koní a točivém momentu 690 N.m. To nejsou špatná čísla, ale asi nejsem jediný, kdo by pod kapotou vlajkové lodi Lincolnu očekával osmiválec.

Inovovaný Navigator půjde do prodeje v listopadu tohoto roku. Automobilka si za něj řekne v přepočtu 1,7 milionu korun. O kousek do Čech si budete muset požádat externího dovozce. Cena pak bude samozřejmě vyšší.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků