Lincoln Navigator dostal řádný technický update. To podstatné však stále chybí

Vrchol amerického luxusu má mimo jiné i jméno Navigator. Prestižní koráb nyní dostal pořádnou modelovou péči.

Lincoln Navigator, SUV parník, který můžete zřídka kdy potkat i na českých silnicích, se dočkal výrazného omlazení. Americká automobilka se postarala hlavně o jeho techniku, kterou sdílí s nedávno představeným modelem Aviator. Největší novinkou je odemykání, otevírání kufru a startování přes mobilní aplikaci.

Lincoln vrací do hry sebevražedné dveře. Oslavuje výročí Continentalu

Lincoln vrací do hry sebevražedné dveře. Oslavuje výročí Continentalu

Spousta věci se přestěhovala do standardní výbavy. Již v základu tak najdete vyhřívaná a ventilovaná sedadla, bezdrátové nabíjení telefonu, veškeré jízdní asistenty, které vás napadnou, automatické dálkové světlomety nebo parkovací kameru.

Jako třešničku na dortu pak můžete brát monochromatický paket, který vozu dodá ještě větší punc exkluzivity. Spočívá v chromovaných doplňcích, které se kombinují se třemi barvami - Pristine White, Ceramic Pearl a Infinite Black. Zatím to všechno vypadá na luxusní americký koráb, ale bohužel ta nejpodstatnější věc pořád chybí.

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Nový Lincoln Aviator. Tohle můžeme Americe jen závidět!

Dostal totiž jedinou pohonnou jednotku a tou je šestiválec - dvakrát přeplňovaný, o objemu 3,5 litru, výkonu 450 koní a točivém momentu 690 N.m. To nejsou špatná čísla, ale asi nejsem jediný, kdo by pod kapotou vlajkové lodi Lincolnu očekával osmiválec.

Inovovaný Navigator půjde do prodeje v listopadu tohoto roku. Automobilka si za něj řekne v přepočtu 1,7 milionu korun. O kousek do Čech si budete muset požádat externího dovozce. Cena pak bude samozřejmě vyšší.

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků