Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Mazda Motor Corporation uvedla v Japonsku do prodeje limitovanou sérii vskutku sportovního vozu s rotačním motorem – vozu Mazda RX-7.
Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Tato limitovaná série nese označení Bathurst R a je vybavena řadou prvků, které zdokonalují potěšení z jízdy a podtrhují sportovní charakter vozu.

Mazda RX-7 má mimořádně charakteristický a velice originální design. Lehký kompaktní rotační motor umožňuje vozu dosahovat odpovídajícího výkonu. RX-7 je sportovním vozem, který je jasným příkladem naplnění ducha značky Mazda.

Jméno Bathurst bylo vybráno jako vzpomínka na 12-hodinový závod Bathurst v Austrálii, v němž Mazda RX-7 zvítězila ve třech po sobě následujících letech (1992, 1993, 1994). Od toho okamžiku nesou všechny limitované sérii RX-7 toto jméno. V celém Japonsku přijde do prodeje pouze 500 vozů.

Základní údaje: motor 13B RE-W, jméno Bathurst R, 5MT, maximální výkon 280 koní, barva – pouze pro tuto limitovanou sérii – jasně žlutá.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků