Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Mazda Motor Corporation uvedla v Japonsku do prodeje limitovanou sérii vskutku sportovního vozu s rotačním motorem – vozu Mazda RX-7.
Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Tato limitovaná série nese označení Bathurst R a je vybavena řadou prvků, které zdokonalují potěšení z jízdy a podtrhují sportovní charakter vozu.

Mazda RX-7 má mimořádně charakteristický a velice originální design. Lehký kompaktní rotační motor umožňuje vozu dosahovat odpovídajícího výkonu. RX-7 je sportovním vozem, který je jasným příkladem naplnění ducha značky Mazda.

Jméno Bathurst bylo vybráno jako vzpomínka na 12-hodinový závod Bathurst v Austrálii, v němž Mazda RX-7 zvítězila ve třech po sobě následujících letech (1992, 1993, 1994). Od toho okamžiku nesou všechny limitované sérii RX-7 toto jméno. V celém Japonsku přijde do prodeje pouze 500 vozů.

Základní údaje: motor 13B RE-W, jméno Bathurst R, 5MT, maximální výkon 280 koní, barva – pouze pro tuto limitovanou sérii – jasně žlutá.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků