Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Mazda Motor Corporation uvedla v Japonsku do prodeje limitovanou sérii vskutku sportovního vozu s rotačním motorem – vozu Mazda RX-7.
Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Tato limitovaná série nese označení Bathurst R a je vybavena řadou prvků, které zdokonalují potěšení z jízdy a podtrhují sportovní charakter vozu.

Mazda RX-7 má mimořádně charakteristický a velice originální design. Lehký kompaktní rotační motor umožňuje vozu dosahovat odpovídajícího výkonu. RX-7 je sportovním vozem, který je jasným příkladem naplnění ducha značky Mazda.

Jméno Bathurst bylo vybráno jako vzpomínka na 12-hodinový závod Bathurst v Austrálii, v němž Mazda RX-7 zvítězila ve třech po sobě následujících letech (1992, 1993, 1994). Od toho okamžiku nesou všechny limitované sérii RX-7 toto jméno. V celém Japonsku přijde do prodeje pouze 500 vozů.

Základní údaje: motor 13B RE-W, jméno Bathurst R, 5MT, maximální výkon 280 koní, barva – pouze pro tuto limitovanou sérii – jasně žlutá.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků