Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Mazda Motor Corporation uvedla v Japonsku do prodeje limitovanou sérii vskutku sportovního vozu s rotačním motorem – vozu Mazda RX-7.
Limitovaná série vozu Mazda RX-7 maximalizuje potěšení z jízdy

Tato limitovaná série nese označení Bathurst R a je vybavena řadou prvků, které zdokonalují potěšení z jízdy a podtrhují sportovní charakter vozu.

Mazda RX-7 má mimořádně charakteristický a velice originální design. Lehký kompaktní rotační motor umožňuje vozu dosahovat odpovídajícího výkonu. RX-7 je sportovním vozem, který je jasným příkladem naplnění ducha značky Mazda.

Jméno Bathurst bylo vybráno jako vzpomínka na 12-hodinový závod Bathurst v Austrálii, v němž Mazda RX-7 zvítězila ve třech po sobě následujících letech (1992, 1993, 1994). Od toho okamžiku nesou všechny limitované sérii RX-7 toto jméno. V celém Japonsku přijde do prodeje pouze 500 vozů.

Základní údaje: motor 13B RE-W, jméno Bathurst R, 5MT, maximální výkon 280 koní, barva – pouze pro tuto limitovanou sérii – jasně žlutá.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků