Lifan 320: Mini po čínsku

Na počátku letošního roku byla představena předprodukční verze nového malého čínského mini s názvem Lifan. Nyní přichází verze produkční, která se ovšem od té předchozí liší jenom v detailech.

Malý prcek, který se inspiroval u britského Mini, se stal terčem i vlastníka této značky, automobilky BMW. Právě na podobnost ukazovala automobilka již při představení studie, ovšem jak se zdá, nic s tím nenadělala.

Lifan 320, jak se malý prcek bude jmenovat, je prozatím určen jen pro čínský trh, ale zvažuje se zahájení prodejů i v jiných státech. O pohon vozu se stará čtyřválec o objemu 1,3 litru s výkonem 90 koní a ve výbavě lze najít všechny základní prvky komfortu a bezpečnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lifan 320
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků