Lifan 320: Mini po čínsku

Na počátku letošního roku byla představena předprodukční verze nového malého čínského mini s názvem Lifan. Nyní přichází verze produkční, která se ovšem od té předchozí liší jenom v detailech.

Malý prcek, který se inspiroval u britského Mini, se stal terčem i vlastníka této značky, automobilky BMW. Právě na podobnost ukazovala automobilka již při představení studie, ovšem jak se zdá, nic s tím nenadělala.

Lifan 320, jak se malý prcek bude jmenovat, je prozatím určen jen pro čínský trh, ale zvažuje se zahájení prodejů i v jiných státech. O pohon vozu se stará čtyřválec o objemu 1,3 litru s výkonem 90 koní a ve výbavě lze najít všechny základní prvky komfortu a bezpečnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lifan 320
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků