Lia Block přesedá do Subaru v původních barvách jejího otce. V 16 letech má kariéru slušně rozjetou!

Lia Block bude v letošním roce poprvé sbírat cenné zkušenosti za volantem Subaru s pohonem zadních kol. Barevným schématem vzpomíná na otce. Fotografie měly velký ohlas na sociálních sítích.

Druhého února obletěla svět zpráva o tragickém úmrtí Kena Blocka při nehodě na sněžném skútru během dovolené v Utahu. Naštěstí talentovaný závodník a úspěšný podnikatel stihl nadchnout k profesionálnímu závodění manželku Lucy i dceru Liu.

Lii sice je teprve šestnáct let, ale kariéru má už teď slušně rozjetou. Zejména ve světě rally, kde má na kontě sedm startů s Fordem Fiesta R2T pod křídly Hoonigan Racing Division. Na letošní sezónu si připravila velkou změnu, protože poprvé místo Fiesty usedne za volant Subaru BRZ týmu Block House Racing v rámci série American Rally Association. Vedle nového prostředí se bude muset seznámit se specifiky pohonu zadních kol, protože Ford měl hnaná pouze přední kola.

V kontextu Kenova odchodu se nelze divit, že nové barevné schéma je jeho osobností silně ovlivněné. Lia zvolila bílo-šedou kamufláž doplněnou zlatými detaily včetně kol. Vlastně je to variace na první Kenův design, do kterého oblékl 2005 Subaru Impreza.  

Lia se na sociálních sítích pochopitelně netají velice silným osobním spojením k těmto barvám a bere to jako pokračování odkazu jejího otce. Příspěvek sklidil obrovský pozitivní ohlas nejen u fanoušků, ale také u celebrit spjatých s Kenovou rodinou jako například skateboardista Bucky Lasek nebo kolega Brian Scotto. Při té příležitosti Brian zmínil vzpomínku na první setkání s Kenem a jeho manželkou Lucy během Gumballu 3000, který jeli právě s bílo-zlatou Imprezou.

Vedle Lucy vzdávají Kenovi hold i další. Například Travis Pastrana, Kenův kolega v rámci Gymkhany, oblékl svůj vůz pro lednový závod Nitro Rallycross v Québecu do stejných barev. Ford si Kena při zahájení letošní sezóny připomíná polepem na zadním křídle.  

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto. V současnosti nese společnost název Subaru Corporation.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Diskuze (1) Další článek: Mercedes-Benz GLB má po faceliftu. Dostal více hybridní techniky, lépe si s ním pokecáte a zahrajete pexeso

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,