Lexusu LX 600 od Inkasu je připraven na apokalypsu. Zvládne granáty i pušky s velkou ráží

INKAS přidává do nabídky další obrněné SUV. Tentokrát ho zaujal Lexus LX 600, který je velice schopný i v terénu.

Konflikt na Ukrajině zvedl poptávku po univerzálních osobních bunkrech, které v nouzové situaci poskytnou bezpečné útočiště celé rodině. Ale co třeba cesty do práce nebo na nákup? Společnost INKAS má odpověď v podobě pancéřovaného Lexusu LX 600 dle standardu CEN 1063 BR6.

V praxi to znamená, že při pokusu o útok odolá výbuchu dvou granátů DM51 a kulkám útočných pušek ráže 7,62 mm. Tuto houževnatost přináší speciální balistické sklo a silná ochrana karoserie v prostoru po posádku. Nezapomnělo se ani na zesílené zavěšení kol, pancířem obestavěnou 80l palivovou nádrž nebo dodatečné pláty chránící podvozek a motor.

O bezproblémový útěk z nebezpečné situace se postarají odolná kola obutá do pneumatik run-flat a dvakrát přeplňovaný osmiválec 3,5 litru s výkonem 301 kW a 649 Nm. Ten je spojený s desetistupňovým automatem a permanentním pohonem všech kol. Za normálních okolností to Lexus LX 600 zvládne z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy. Těžkotonážní verze bude  pochopitelně pomalejší. O krocení výkonu a hmotnosti se stará příplatkový brzdový systém s desetipístkovými třmeny.

Zvláště ohrožení či vystrašení klienti si mohou připlatiti za hasicí systém v motorovém prostoru, externí ozvučení pro bezpečnou komunikaci s okolím z pohodlí vozu nebo speciální vestavbu pro nouzový únik. Zvědavce odežene silná siréna. INKAS nabízí širokou nabídku pancéřovaných luxusních vozů, takže si vybere opravdu každý.  

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (2) Další článek: Posledních 10 BMW i3 a i3s slaví ukončení výroby unikátní limitovanou edicí. Závod v Lipsku má nový úkol

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz