Lexus zřejmě chystá malé kompaktní SUV

I když to není vůbec oficiální, klasická šuškanda se opět stará o řádný průvan. Dle zdrojů, které jsou napojeny přímo na vedení automobilky Lexus, zvažuje tato automobilka vývoj a výrobu kompaktního SUV, které by se postavilo pod model RX a soupeřilo by na trhu s modely jako je BMW X3, Volkswagen Tiguar, Acura RDX a dalšími.

Této informaci pak stojí v opozici fakt, že Lexus před nedávnem oznámil, že v tomto segmentu nechystá žádný nový model. Navíc prodeje kompaktních SUV v Americe stagnují a do tohoto segmentu nyní míří dva další modely a to Mercedes-Benz GLK a Audi Q5.

Dle informací by Lexus využil značné části techniky z modelu Rav4, tedy zřejmě platformu a náhon na všechna čtyři kola. Část motorů by použil svých a zbytek by obstaraly hybridní mutace.

Prozatím toto není oficiální a tak nezbývá, než si počkat, zda se toto stane skutečností, nebo ne.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků