Lexus zřejmě chystá malé kompaktní SUV

I když to není vůbec oficiální, klasická šuškanda se opět stará o řádný průvan. Dle zdrojů, které jsou napojeny přímo na vedení automobilky Lexus, zvažuje tato automobilka vývoj a výrobu kompaktního SUV, které by se postavilo pod model RX a soupeřilo by na trhu s modely jako je BMW X3, Volkswagen Tiguar, Acura RDX a dalšími.

Této informaci pak stojí v opozici fakt, že Lexus před nedávnem oznámil, že v tomto segmentu nechystá žádný nový model. Navíc prodeje kompaktních SUV v Americe stagnují a do tohoto segmentu nyní míří dva další modely a to Mercedes-Benz GLK a Audi Q5.

Dle informací by Lexus využil značné části techniky z modelu Rav4, tedy zřejmě platformu a náhon na všechna čtyři kola. Část motorů by použil svých a zbytek by obstaraly hybridní mutace.

Prozatím toto není oficiální a tak nezbývá, než si počkat, zda se toto stane skutečností, nebo ne.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků