Lexus vládne hybridům, nyní přichází s GS450h

Už přístí měsíc ve Frankfurtu si odbyde výstavní premiéru v Evropě nový hybridní Lexus. Zástupce vyšší střední třídy, model GS, tedy dostane kombinaci klasického spalovacího a elektrického motoru. Základ pohonu bude tvořit šestiválcový motor o objemu 3.5l s výkonem přes 222 kW (300 k) a pomáhat mu budou hned dva elektromotory. Lexus díky tomu zvládne sprint z nuly na sto pod šest sekund.

Stejně jako ostatní zástupci hybridních Lexusů bude i nový GS 450h vynikat příznivou spotřebou a velmi nízkými emisemi. Dle dostupných informací se má kombinovanou spotřebou blížit klasickému dvoulitru.

Lexus dále zveřejnil svůj záměr o rozšíření palety hybridních modelů o další vozy. Narozdíl od této informace Lexus zatím nezveřejnil cenu pro Evropský trh.

Tip: Přečtěte si naše rozsáhlé první dojmy z představení Lexusu GS a hybridního Lexusu RX400h

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků