Lexus vládne hybridům, nyní přichází s GS450h

Už přístí měsíc ve Frankfurtu si odbyde výstavní premiéru v Evropě nový hybridní Lexus. Zástupce vyšší střední třídy, model GS, tedy dostane kombinaci klasického spalovacího a elektrického motoru. Základ pohonu bude tvořit šestiválcový motor o objemu 3.5l s výkonem přes 222 kW (300 k) a pomáhat mu budou hned dva elektromotory. Lexus díky tomu zvládne sprint z nuly na sto pod šest sekund.

Stejně jako ostatní zástupci hybridních Lexusů bude i nový GS 450h vynikat příznivou spotřebou a velmi nízkými emisemi. Dle dostupných informací se má kombinovanou spotřebou blížit klasickému dvoulitru.

Lexus dále zveřejnil svůj záměr o rozšíření palety hybridních modelů o další vozy. Narozdíl od této informace Lexus zatím nezveřejnil cenu pro Evropský trh.

Tip: Přečtěte si naše rozsáhlé první dojmy z představení Lexusu GS a hybridního Lexusu RX400h

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků