Lexus UX přijíždí v omlazené podobě. Je tužší, prošel kalibrací tlumičů a má vylepšený interiér

Crossover Lexus UX je u nás nyní dostupný jen s hybridním pohonem. Právě u něj ale mimo jiné v rámci modernizace očekáváme novou výbavu.

Automobilka Lexus představila vylepšení svého aktuálně nejmenšího modelu pro modelový rok 2023. V první řadě to znamená dalších dvacet svařovaných bodů pro ještě větší tuhost karoserie. Auto prošlo také kalibrací tlumičů a elektrického posilovače řízení a dostalo pneumatiky runflat, takže se v rámci modelové péče auto ještě testovalo v technickém centru Toyoty.

Uvnitř najdete nový systém infotainmentu ve velikostech 8 a 12,3 palce, které mají nejaktuálnější software, disponují aktualizováním po síti a mají ostřejší rozlišení. Dále přibyly dva USB porty, zmizel původní touchpad a zvětšil se modul pro bezdrátové nabíjení telefonů. Vylepšený interiér v noci ještě rozzáří nové ambientní osvětlení.

Nejvyšší výbavový stupeň F Sport dostává překalibrované adaptivní tlumiče AVS, sportovní sedačky, hliníkové pedály a trochu jiný volant. Mezi další výkřiky techniky se řadí digitální klíč, který se ukládá do mobilních telefonů, dále pak panoramatický výhled okolo celého vozu a nové kamery a radary pro vylepšení asistenčních systémů.

Pohonné jednotky modelu se nemění. V našem ceníku je aktuálně dostupná pouze verze UX 250h, tedy hybrid s převodovkou E-CVT. Pro tu se pak hodí zmínit ještě nový výbava F Sport Design, která, jak již název napovídá, na auto aplikuje jen designové úpravy verze F Sport. O vstupu modelu na český trh vás budeme informovat.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (21) Další článek: Piloti přiznávají, že testování je mnohdy náročnější než ostrý závod. Takhle vypadá jejich pracovní den

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,