Lexus se chce v Evropě zbavit dalších dvou modelů. Důvod vás asi nepřekvapí

Poptávka po vozech kategorie SUV má na triku osud dalších modelů japonské značky.

Nedlouho poté, co jsme se dozvěděli, že modernizovaný Lexus IS již do Evropy nedorazí, přichází web Automotive News Europe s informacemi o osudu dalších modelů značky na starém kontinentu. Nízké prodeje ve srovnání s poptávkou po modelech SUV a crossoverů tak mají zapříčinit i konec Lexusů RC a CT.

„Je to rozhodnutí provedené na základě evoluce našeho portfolia. Když se podíváte na prodeje Lexusu v Evropě a na celosvětový trh, vývoj se stále více ubírá směrem k vozům SUV,“ uvedl webu nejmenovaný mluvčí z japonské automobilky.

Lexus LC 500 Convertible je oficiálně v Česku. Děkovat za to můžeme hybridům

Lexus LC 500 Convertible je oficiálně v Česku. Děkovat za to můžeme hybridům

Konec hatchbacku CT vlastně nikoho nepřekvapí. Skoro deset let starý model byl sice v minulosti silnou součástí nabídky značky, časy se ovšem mění. Od ledna do srpna letošního roku zde Lexus prodal 2344 kusů CT, což je vůči období minulého roku pokles o 35 %. Do snižujícího se zájmu samozřejmě promlouvá i stáří techniky, která se už Lexusu nevyplatí dále modernizovat.

Kupé RC je nepochybně stále atraktivním kouskem v nabídce značky, již příchod speciálních verzí jako třeba ostrého RC F Track Edition ale mohl nasvědčovat, že modelu nezbývá mnoho života. Prodej 422 kusů do letošního srpna je však mizivým číslem ve srovnání s SUV UX (10.291 ks), NX (7739 ks) a RX (3474 ks), kterých se prodávají řádově tisíce kusů.

TEST Lexus RC F Track Edition (341 kW): Závodní gentlemani ještě nevymřeli

TEST Lexus RC F Track Edition (341 kW): Závodní gentlemani ještě nevymřeli

Trochu překvapivě, limuzíny LS se Lexus v Evropě dle zdrojů publikace zatím nechce zbavit, ačkoliv jeho prodeje jsou ještě nižší (58 ks za stejné období). „LS je naše vlajková loď. I přes nízká čísla jde o model, který obsahuje mnoho inovací a funguje jako stavební kámen značky,“ dodal mluvčí.

Oficiální prohlášení o ukončení prodeje některých z výše zmíněných modelů však od evropského zastoupení Lexusu prozatím nezaznělo.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 64 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků