Lexus RX nyní v Česku koupíte se slevou více než půl milionu. Zájemci by si ale měli pospíšit

Zatímco se za oponou chystá nejnovější generace, automobilka se chystá vyčistit si sklady. Odchozí model RX tak nikdy nebyl výhodnější.

České zastoupení automobilky Lexus si připravilo akční nabídku pro RX. Nejdříve se podívejme na motorizaci RX 300, tedy na přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 238 koní a s točivým momentem 350 N.m, který je spárovaný s šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol s možností uzavřít mezinápravový diferenciál. Tažná kapacita pro brzděný přívěs činí 1500 kg.

V rámci akční nabídky lze tuto specifikaci objednat za cenu 1.399.000 kč, což znamená zvýhodnění 533.000 Kč. Akce platí pro skladové vozy, takže je k dispozici limitovaný počet kusů. Zájemci o operativní leasing mohou sáhnout po pronájmu na 48 měsíců za 18.999 Kč bez DPH s ročním nájezdem 15.000 kilometrů.

Výbava Limited Edition zahrnuje 12palcový infotainment s navigací, DVD přehrávač, adaptivní tempomat, propojení s chytrými telefony, audiosystém od značky Pioneer s dvanácti reproduktory, sedadla potažená jemnou kůží nebo přední světlomety s trojicí LED diod a s funkcí automatické aktivace dálkových světel.

Přední sedadla disponují funkcí vyhřívání a ventilování. Vyhřívaný je i věnec volantu. Z asistenčních si systémů můžete započítat semi-autonomní jízdu, přednárazového asistenta nebo inteligentními parkovacími senzory, které zabraňují nárazu v nízké rychlosti. Zájemci o hybridní motorizaci RX 450h mají také k dispozici verzi Limited Edition, a to za 1.599.000 Kč, což je stejné zvýhodnění jako v případě RX 300.

Dále je pro hybridní motor v nabídce také výbava Luxury za 1.990.000 Kč, která obsahuje navíc audiosystém Mark Levinson, adaptivní odpružení, head-up displej, panoramatickou kameru či adaptivní světlomety.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (39) Další článek: Tohle je asi nejluxusnější třída S. Je od Maybachu a v botách se do ní určitě nesmí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,