Lexus RX má po faceliftu. Hledělo se především na techniku v interiéru a bezpečnost

Své středně velké SUV se Lexus rozhodl lehce modernizovat. Zaměřil se přitom hlavně na pohodlí a bezpečnost posádky uvnitř.

Modernizace populárního SUV od Lexusu se týká jak standardní verze RX, tak prostornějšího RXL se třemi řadami sedadel. Zvenku přichází oba modely s lehce upravenou maskou a nárazníkem vpředu, novým tvarem LED světlometů a rovněž přepracovanou zádí. V základu jezdí RX stále na 18palcových kolech.

Největší novinky se odehrávají v interiéru, kterému může nyní dominovat velký 12,3palcový, dotykový displej infotainmentu (8palcový je standardem). Kromě dotykové funkce je zde nadále i touchpad na středové konzoli. S větším infotainmentem však přichází i vylepšené ovládání hlasem. Pochopitelně už nesmí chybět ani podpora rozhraní Apple Carplay a Android Auto.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Standardně se RX dočkalo i nejnovějších bezpečnostních systémů včetně detekce chodců při snížené viditelnosti, čemuž napomáhají i nové adaptivní LED světlomety BladeScan Type AHS. Došlo i na vylepšení funkce udržování jízdy v pruhu a systém autonomního krizového brzdění nyní zvládne detekovat kromě chodců a vozidel také cyklisty.

Lexus si nakonec pohrál i s podvozkem RX, kterému dopřál nové stabilizátory vpředu i vzadu a jejich tužší uložení, zatímco tlumiče přicházejí s novým nastavením, jež má SUV zajistit ještě pohodlnější jízdu. K dispozici bude i volitelný adaptivní podvozek, přičemž vyladěním prošly i stabilizační systémy vozu.

Lexus LM je konkurencí drahým limuzínám. Výbavou a pohodlím míří na zámožné klienty

Lexus LM je konkurencí drahým limuzínám. Výbavou a pohodlím míří na zámožné klienty

K technice pod kapotou Lexus nezmiňuje nic nového, takže lze počítat s dosavadními motorizacemi. U nás je v tuto chvíli RX nabízeno pouze v hybridní specifikaci RX 450h, která spoléhá na 3,5litrový benzinový šestiválec a dvojici elektromotorů pro kombinovaný výkon 230 kW (313 koní). Ústrojí pracuje s automatickou převodovkou CVT a sílu přenáší na všechna kola.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků