Lexus prodává pro nové RX atraktivní bodykit. Nezapomeňte přiobjednat i vylepšení podvozku!

Výrobce TRD vyvinul novou sadu doplňků pro Lexus RX. Koupit je můžete přímo u dealera.

Lexus RX je čerstvou novinkou tohoto roku, a i když nepochybujeme o jeho dovednostech mimo zpevněné komunikace, většina majitelů s ním jistě zůstane na hladkém asfaltu. Zejména pokud se rozhodnete pro výbavu F Sport Performance. To dává prostor optickým paketům, které hrají především na vizuální notu. I když TRD nezůstává pouze u vizuálních vylepšení.

Bodykit se dá objednat přímo u japonských prodejců Lexusu, takže nemusíte nikam extra chodit. Sada se skládá z decentního splitteru předního nárazníku, který plynule navazuje na sportovně střižené nástavce prahů. Jejich zadní křidélko pak přechází v růžky zadního nárazníku, poskytujícího útočiště čtveřici koncovek výfuku. Záď ještě zkrášluje centrální difuzor a překvapivě decentní střešní spoiler. A málem bychom zapomněli na aerodynamicky tvarovaná zpětná zrcátka. Bonusem celé sady je efekt níže posazeného vozu, aniž by se změnila světlá výška.

Paket se prodává v přepočtu za 135.500 Kč, ale díly lze objednat i jednotlivě. Sestavu lze kombinovat s barvou karoserie, nebo můžete zvolit kontrastní bílé, případně matně černé provedení. Dále jsou pro RX připraveny dvě sady kol o průměrech 20 a 21 palců. V přepočtu vycházejí na 173.000 Kč s tím, že větší set je osazen plášti Michelin Pilot Sport 4 SUV.

TRD se sice nezabývalo výkonem, takže vrcholná plug-in hybridní verze RX 500h má stále stejných 247 kW s 550 N.m točivého momentu, ale můžete jízdu učinit ještě pohodlnější. Dodatečné výztuhy spolu s novými tlumiči prý lépe pohlcují vibrace a zlepšují stabilitu vozu.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Váš názor Další článek: Klima-vandalové opět zaútočili. Moukou znečistili vzácné BMW M1 od Andyho Warhola

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz