Lexus přivezl do Tokia smršť konceptů. Ukázal tuning pro elektrické RZ i cestovatelské speciály

Nekonečné možnosti úprav a dobrodružství pod širým nebem – témata, která Japonci názorně ukázali na autosalonu.

Automobilka Lexus se v mnoha ohledech profiluje jako výrobce pro konzervativnější klientelu, ale na autoshow v Tokiu i souběžně probíhající Outdoor show prezentuje i svou hravější tvář. Tu ukazuje na výběru konceptů s velmi odlišným zaměřením.

Na autosalon přivezla například RZ Sport Concept coby demonstraci možností úprav u elektromobilů. První ryze bateriový model značky byl „vytuněn“ pod dohledem Masašira Sasakiho, závodního jezdce, který se také podílel na vývoji sériové verze. Dostal agresivně působící přední nárazník, kapotu s karbonovými výdechy, rozšířené prahy, křídla za přední kola a také hned dvě zadní křídla. Pohon, který standardně zajišťují elektromotory o výkonu 150 kW (204 k) a 80 kW (109 k), je nyní řešen dvěma 150kW jednotkami.

Z jiného soudku jsou koncepty RX a GX Outdoor, určené dobrodruhům. RX je zde ve verzi 450h+ plug-in hybrid, dostalo pořádné terénní obutí, doplňková LED světla v předním nárazníku i výklopný stan Feldon Shelter na střechu, usazený na zajímavém aerodynamickém krytu. GX, což je překabátěná Toyota Land Cruiser, byl upraven v podobném duchu. Má pořádnou světlou výšku, LED pásy na přídi a střeše, kryt pod motorem i spaní na střeše. Do zavazadlového prostoru se vešel sklopný kuchyňský pult a také lednice.

A aby toho nebylo málo, Lexus vylepšil předloni představenou čtyřkolku na vodík – výsledkem je studie ROV Concept 2. I tentokrát ji pohání litrový tříválec, má ale jiné odpružení a upravenou kapotáž.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (6) Další článek: Toyota do historických modelů integrovala dva pohony budoucnosti. Charakter vozů přitom nijak neutrpěl

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,