Lexus připravuje konkurenci pro BMW 1

Podle Auto Motor und Sportu plánuje Lexus, luxusní odnož japonské Toyoty, do výroby kompaktní hatcback, který by měl konkurovat BMW 1. Půjde o pětidveřový model s pohonem zadních kol postavený na zkrácené platformě nové generace sedanu IS. Je to logický krok, všechny značky v současné době rozšiřují nabídku modelů a malý hatchback Lexusu chybí; značce by měl pomoci především na evropském trhu, kde jsou tato auta oblíbenější než třeba v USA.

Novinka by se mohla jmenovat BS a na první pohled bude vypadat jako sportovní třídveřové kupátko. Pod kapotou nebude chybět ani benzínový šestiválec či čtyřválcový nafťák. Příchod na trh se očekává nejdříve za dva roky.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků