Lexus přemýšlí o uvedení ostrého SUV. Zařadil by jej k modelům jako RC F a GS F

Sportovně zaměřená SUV jsou stále populárnější. Možná tak není divu, že i Lexus přemýšlí o přiostřené verzi některého ze svých SUV.

Vozy doplněné o písmeno F dnes v portfoliu japonského Lexusu zastávají ostré sportovní verze standardních modelů. Kupé RC F a sedan GS F by ovšem mohlo do budoucna doplnit i sportovněji zaměřené SUV či crossover. Potencionální vznik takového modelu potvrdil médiím produktový manažer Lexusu Cooper Ericksen na čtyřiadvacetihodinovce v Daytona Beach.

Zatímco tedy Ericksen uvedl, že o SUV či crossoveru ve verzi F se „aktivně přemýšlí“, výkonný viceprezident značky a šéfinženýr zodpovědný za Lexus UX Chika Kako přihodil další várku informací. Podle něj má totiž UX, jakožto nejmenší crossover značky, k této úpravě správný „potenciál“. Nejspíše by pak UX využilo výkonného hybridního ústrojí.

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

„Nyní také řešíme, zda je pro Lexus důležitější zaměření na dynamické vlastnosti na silnici, nebo zlepšení schopností v terénu,“ dodal Kako. Spekulací tak může být i verze F u větších SUV jako RX či GX (mimo EU), která by do nabídky přinesla rozsáhlejší off-road schopnosti těchto modelů.

Mnohem pravděpodobněji se ale Lexus vydá podobnou cestou jako zbytek automobilek, a pokud dojde ke schválení plánu, dočkáme se přiostřeného crossoveru na větších kolech, s nižším podvozkem, ještě agresivnějším bodykitem, vyšším výkonem a zhoršenými jízdními vlastnostmi mimo zpevněnou silnici. Poptávka po takovém modelu bude dnes pochopitelně vyšší.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků