Lexus přemýšlí o uvedení ostrého SUV. Zařadil by jej k modelům jako RC F a GS F

Sportovně zaměřená SUV jsou stále populárnější. Možná tak není divu, že i Lexus přemýšlí o přiostřené verzi některého ze svých SUV.

Vozy doplněné o písmeno F dnes v portfoliu japonského Lexusu zastávají ostré sportovní verze standardních modelů. Kupé RC F a sedan GS F by ovšem mohlo do budoucna doplnit i sportovněji zaměřené SUV či crossover. Potencionální vznik takového modelu potvrdil médiím produktový manažer Lexusu Cooper Ericksen na čtyřiadvacetihodinovce v Daytona Beach.

Zatímco tedy Ericksen uvedl, že o SUV či crossoveru ve verzi F se „aktivně přemýšlí“, výkonný viceprezident značky a šéfinženýr zodpovědný za Lexus UX Chika Kako přihodil další várku informací. Podle něj má totiž UX, jakožto nejmenší crossover značky, k této úpravě správný „potenciál“. Nejspíše by pak UX využilo výkonného hybridního ústrojí.

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

„Nyní také řešíme, zda je pro Lexus důležitější zaměření na dynamické vlastnosti na silnici, nebo zlepšení schopností v terénu,“ dodal Kako. Spekulací tak může být i verze F u větších SUV jako RX či GX (mimo EU), která by do nabídky přinesla rozsáhlejší off-road schopnosti těchto modelů.

Mnohem pravděpodobněji se ale Lexus vydá podobnou cestou jako zbytek automobilek, a pokud dojde ke schválení plánu, dočkáme se přiostřeného crossoveru na větších kolech, s nižším podvozkem, ještě agresivnějším bodykitem, vyšším výkonem a zhoršenými jízdními vlastnostmi mimo zpevněnou silnici. Poptávka po takovém modelu bude dnes pochopitelně vyšší.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 7 příspěvků