Lexus přemýšlí o uvedení ostrého SUV. Zařadil by jej k modelům jako RC F a GS F

Sportovně zaměřená SUV jsou stále populárnější. Možná tak není divu, že i Lexus přemýšlí o přiostřené verzi některého ze svých SUV.

Vozy doplněné o písmeno F dnes v portfoliu japonského Lexusu zastávají ostré sportovní verze standardních modelů. Kupé RC F a sedan GS F by ovšem mohlo do budoucna doplnit i sportovněji zaměřené SUV či crossover. Potencionální vznik takového modelu potvrdil médiím produktový manažer Lexusu Cooper Ericksen na čtyřiadvacetihodinovce v Daytona Beach.

Zatímco tedy Ericksen uvedl, že o SUV či crossoveru ve verzi F se „aktivně přemýšlí“, výkonný viceprezident značky a šéfinženýr zodpovědný za Lexus UX Chika Kako přihodil další várku informací. Podle něj má totiž UX, jakožto nejmenší crossover značky, k této úpravě správný „potenciál“. Nejspíše by pak UX využilo výkonného hybridního ústrojí.

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

„Nyní také řešíme, zda je pro Lexus důležitější zaměření na dynamické vlastnosti na silnici, nebo zlepšení schopností v terénu,“ dodal Kako. Spekulací tak může být i verze F u větších SUV jako RX či GX (mimo EU), která by do nabídky přinesla rozsáhlejší off-road schopnosti těchto modelů.

Mnohem pravděpodobněji se ale Lexus vydá podobnou cestou jako zbytek automobilek, a pokud dojde ke schválení plánu, dočkáme se přiostřeného crossoveru na větších kolech, s nižším podvozkem, ještě agresivnějším bodykitem, vyšším výkonem a zhoršenými jízdními vlastnostmi mimo zpevněnou silnici. Poptávka po takovém modelu bude dnes pochopitelně vyšší.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků