Lexus představil svůj nejluxusnější model. Na silnici nemůže, ale má tři ložnice

Dalším důležitým krokem automobilky Lexus v cestě k luxusní lifestylové značce je i opuštění pevného podkladu pod koly a nahrazení jej mnohem méně stabilním základem.

Výroba člunů a jachet je jedním z odvětví, kterým se automobilky moc rády zabývají. Je to pro ně další příležitost, jak zaujmout nové zákazníky, předvést svůj design a hlavně si říct o tučnou sumu peněz. Vždyť Riva Aquarama, legendární člun legendární značky a jedna z nejkrásnějších věcí, kterou kdy člověk vytvořil, stojí i jako ojetina (nebo oplavenina?) okolo deseti milionů korun. A to je, prosím, Aquarama velikostně takový ekvivalent malého hatchbacku.

Tato jachta má DNA Porsche. Jen skokanské prkno stojí půl milionu

Tato jachta má DNA Porsche. Jen skokanské prkno stojí půl milionu

Jachty tak vyrábí třeba Mercedes-Benz, Bugatti, Porsche, Ferrari, Aston Martin a nyní i Lexus. Japonská automobilka přišla na trh s modelem LY 650, který vznikl ve spolupráci s námořními matadory z Nuvolari Lenard a lidmi od společnosti Marquis Yachts. Trup lodi je z kombinace plastů tvrzených uhlíkovými a skelnými vlákny. Plavidlo má tři oddělené kabiny s ložnicemi pro celkem šest lidí. 

Lexus RX po faceliftu se ukázal v Praze. Je důkazem, že Lexus naslouchá výtkám

Lexus RX po faceliftu se ukázal v Praze. Je důkazem, že Lexus naslouchá výtkám

Jako velmi důstojný pohon byla zvolena dvojice motorů Volvo Penta o objemu 12,8 litru. Každý z nich umí vyprodukovat výkon 1350 koní. Aby mohla téměř dvacetimetrová jachta doplout co nejdál, má nádrž na 4012 litrů paliva. Uvnitř to samozřejmě hýří luxusem a opojností. Cena za tento designový skvost je známá pouze na dotaz a první kousky budou dostupně na konci října.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 34 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků