Lexus představil svůj nejluxusnější model. Na silnici nemůže, ale má tři ložnice

Dalším důležitým krokem automobilky Lexus v cestě k luxusní lifestylové značce je i opuštění pevného podkladu pod koly a nahrazení jej mnohem méně stabilním základem.

Výroba člunů a jachet je jedním z odvětví, kterým se automobilky moc rády zabývají. Je to pro ně další příležitost, jak zaujmout nové zákazníky, předvést svůj design a hlavně si říct o tučnou sumu peněz. Vždyť Riva Aquarama, legendární člun legendární značky a jedna z nejkrásnějších věcí, kterou kdy člověk vytvořil, stojí i jako ojetina (nebo oplavenina?) okolo deseti milionů korun. A to je, prosím, Aquarama velikostně takový ekvivalent malého hatchbacku.

Tato jachta má DNA Porsche. Jen skokanské prkno stojí půl milionu

Tato jachta má DNA Porsche. Jen skokanské prkno stojí půl milionu

Jachty tak vyrábí třeba Mercedes-Benz, Bugatti, Porsche, Ferrari, Aston Martin a nyní i Lexus. Japonská automobilka přišla na trh s modelem LY 650, který vznikl ve spolupráci s námořními matadory z Nuvolari Lenard a lidmi od společnosti Marquis Yachts. Trup lodi je z kombinace plastů tvrzených uhlíkovými a skelnými vlákny. Plavidlo má tři oddělené kabiny s ložnicemi pro celkem šest lidí. 

Lexus RX po faceliftu se ukázal v Praze. Je důkazem, že Lexus naslouchá výtkám

Lexus RX po faceliftu se ukázal v Praze. Je důkazem, že Lexus naslouchá výtkám

Jako velmi důstojný pohon byla zvolena dvojice motorů Volvo Penta o objemu 12,8 litru. Každý z nich umí vyprodukovat výkon 1350 koní. Aby mohla téměř dvacetimetrová jachta doplout co nejdál, má nádrž na 4012 litrů paliva. Uvnitř to samozřejmě hýří luxusem a opojností. Cena za tento designový skvost je známá pouze na dotaz a první kousky budou dostupně na konci října.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek