Lexus představí čistě hybridní model

Japonský Lexus patří bezesporu k průkopníkům hybridních pohonů a v celosvětovém měřítku je také lídrem v prodejích. Každopádně až doposud nabízí zákazníkům modely, u kterých si jde vybrat buď benzínovou verzi, nebo hybridní, ale toto se má změnit.

O tom, že Lexus hybridům věří, hovoří fakt, že vedení automobilky oznámilo, že příští rok v lednu, na autosalonu v Detroitu představí první luxusní sedan, který bude prodáván pouze jako hybrid.

Podrobnosti o voze nejsou známy, protože automobilka žádné detaily neprozradila. Zatím tedy můžeme jen spekulovat, kam se případný model zařadí svým zaměřením, protože současné modely v podstatě pokrývají kompletní spektrum od střední třídy až po luxusní limuzíny.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků