Lexus LS 600h jde konečně do prodeje

Japonská automobilka Lexus zahájila prodeje svého nového vlajkového modelu LS 600h. Luxusní limuzína je velmi očekávaná, protože má přinést do svého segmentu zcela novou technologii hybridního pohonu.

Osmiválcový motor o objemu 5 litru v kombinaci s elektromotory dosahuje špičkového výkonu 320 kW (435 k). Svými parametry tak atakuje konkurenční dvanáctiválce, ovšem kombinovanou spotřebou naopak klasické osmiválce.

Tip: Představení Lexusu LS 600h naleznete zde.

Pro zájemce je zde ovšem nemilá zpráva. Lexus v letošním roce vyrobí jen 7 000 kusů tohoto modelu a čtyři tisíce jsou určeny pro domácí japonský trh. Lze navíc očekávat, že díky velké oblibě této značky ve Spojených státech, půjde většina ze zbývající produkce právě tam.

K nám by se tento model měl také dostat, ovšem kdy tomu tak bude nelze prozatím říci. Pokud by se toto povedlo do podzimu letošního roku, bude to úspěch.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Lexus LS600h
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků