Lexus LS 600h jde konečně do prodeje

Japonská automobilka Lexus zahájila prodeje svého nového vlajkového modelu LS 600h. Luxusní limuzína je velmi očekávaná, protože má přinést do svého segmentu zcela novou technologii hybridního pohonu.

Osmiválcový motor o objemu 5 litru v kombinaci s elektromotory dosahuje špičkového výkonu 320 kW (435 k). Svými parametry tak atakuje konkurenční dvanáctiválce, ovšem kombinovanou spotřebou naopak klasické osmiválce.

Tip: Představení Lexusu LS 600h naleznete zde.

Pro zájemce je zde ovšem nemilá zpráva. Lexus v letošním roce vyrobí jen 7 000 kusů tohoto modelu a čtyři tisíce jsou určeny pro domácí japonský trh. Lze navíc očekávat, že díky velké oblibě této značky ve Spojených státech, půjde většina ze zbývající produkce právě tam.

K nám by se tento model měl také dostat, ovšem kdy tomu tak bude nelze prozatím říci. Pokud by se toto povedlo do podzimu letošního roku, bude to úspěch.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Lexus LS600h
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků