Lexus LS 500h: ofenzíva lexusních hybridních motorů

Toyota Prius s hybridním pohonem byla jen první kapkou v moři. Lexus už brzy začne prodávat model RX 400h, po kterém bude následovat GS 450h. Všechny tyto vozy mají podobný systém pohonu, který kombinuje benzínový agregát s elektromotorem. Model RX 400h má vedle klasického zážehového agregátu 3.3 l V6 tři elektromotory (dva jsou využity pro pohon), GS 450h dostane elektromotory jen dva. Pohonná jednotka bude disponovat kombinovaným výkonem přesahujícím 220 kW a sprint na stovku zvládne za zhruba šest sekund. Hybridní GS 450h bude v nabídce od ledna 2006.

Dalším vozem, který dostane hybridní pohon, bude Lexus LS 500h. Pod kapotou se objeví benzínový vidlicový osmiválec a se silným elektromotorem bude celá pohonná jednotka přenášet výkon na všechna čtyři kola. Modelová řada LS projde modernizací začátkem roku 2007 a hybridní pohon bude k dispozici hned od začátku nového LS.

Tip: Testovali jsme Toyotu Prius nebo si můžete přečíst dojmy z nového Lexusu GS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Současný Lexus LS430

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků