Lexus LQ F si chce vyšlápnout na Lamborghini Urus, měl by mít až 650 koní

Komerční úspěch výkonných a rychlých SUV značek Porsche, Lamborghini, BMW či Mercedes bere spánek i dalším výrobcům luxusních aut. Nově chce svou alfou zkrotit uvedenou smečku japonský Lexus.

Vzpomenete si na loňskou studii SUV s názvem LF-1 Limitless, kterou luxusní divize koncernu Toyota představila na detroitském autosalonu? Tento vůz byl už v době své prezentace představován jako symbol příštího stylistického směru Lexusu a náznakem možné vlajkové lodě, a jak se zdá, z mlhavých plánů pomalu krystalizuje velmi zajímavá realita.

Poprvé za volantem Lexusu ES 300h: Tohle bude hodně osobní!

Poprvé za volantem Lexusu ES 300h: Tohle bude hodně osobní!

Pokud jsme si oficiální tiskovou zprávu vyložili mezi řádky správně, nové velké SUV nahrazující americký model LX opravdu bude. Podle Lexusu se bude „se vší pravděpodobností jmenovat LQ“ a jeho platforma bude navržena tak, aby bylo možné použít různé typy pohonu. Nepředpokládáme, že Japonci mluvili o dieselu. Hádáme, že skladba pohonných jednotek bude zahrnovat benzin, hybrid a dost možná i čistě elektrickou variantu.

Ještě lepší je, že Lexus má ambice zatopit současným nejvýkonnějším SUV na trhu, mezi které můžeme zařadit Bentley Bentayga, Porsche Cayenne či různé varianty „eMkových“ modelů od BMW a Mercedesu AMG. Pokud jde o dynamiku v této třídě nezaostává ani Rolls-Royce Cullinan nebo Lamborghini Urus a právě na tyto nejsilnější a nejluxusnější modely cílí rovněž připravovaný Lexus LQ s přídomkem F.

Minitest Lexus LS 500 F Sport: Je bez baterií lepší limuzínou?

Minitest Lexus LS 500 F Sport: Je bez baterií lepší limuzínou?

Automobilka přesné technické parametry svého budoucího křižníku nekonkretizuje, docela vtipně ale ve svém sdělení připouští, že by „nejsilnější verze měla disponovat výkonem větším než 650 koní a konkurovat takovým vozům, jako je Lamborghini Urus. Uvedená konstrukce by byla nepochybně ideálním kandidátem pro první supersportovní SUV v dějinách Lexusu.“

Berte to pro jistotu jako nepotvrzenou spekulaci, ale máme za to, že věty podobného typu nepouští tisková oddělení automobilek do světa jen tak. A je pravděpodobné, že o modelu LQ F již bylo rozhodnuto a Lexus zkrátka jen připravuje půdu a vysílá signály svým zákazníkům. Rádi se necháme překvapit.

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

Lexus ukázal RC F Track Edition. Atmosférický V8 zůstává, 80 kg odchází

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků