Lexus LF-C: hudba budoucnosti (New York)

První krátkou zmínku o nové studii LF-C, jež vystavil Lexus na autoshow v New Yorku, vypustil výrobce s předstihem. Teprve na tiskové konferenci luxusní odnož Toyoty studii zobrazující možnou budoucnost automobilky slavnostně odhalila. Lexus nezastírá, že podobnými kreacemi hodlá oslovit zejména mladší zákazníky. Studie dlouhá 4,5 m, široká 1,85 m a vysoká 1,35 m kombinuje oblé tvary s ostrými linkami. Nejzajímavější část konceptu ukrývá zadní část.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tou je unikátní skládací střecha se čtyřmi polohami nastavení. Stiskem tlačítka lze proměnit koncept v cabriolet, coupé, targu nebo speedster. Pohon studie obstarává osmiválec 4.3 l s výkonem 220 kW/300 k spojený se šestistupňovou automatickou převodovkou. Futuristické naladění exteriéru doplňuje futuristický interiér pro čtyři pasažéry s modře podsvíceným středovým tunelem, nekompromisním sportovním volantem s technologií drive-by-wire a chromem lemovanými budíky.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků