Lexus LF-C: hudba budoucnosti (New York)

První krátkou zmínku o nové studii LF-C, jež vystavil Lexus na autoshow v New Yorku, vypustil výrobce s předstihem. Teprve na tiskové konferenci luxusní odnož Toyoty studii zobrazující možnou budoucnost automobilky slavnostně odhalila. Lexus nezastírá, že podobnými kreacemi hodlá oslovit zejména mladší zákazníky. Studie dlouhá 4,5 m, široká 1,85 m a vysoká 1,35 m kombinuje oblé tvary s ostrými linkami. Nejzajímavější část konceptu ukrývá zadní část.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tou je unikátní skládací střecha se čtyřmi polohami nastavení. Stiskem tlačítka lze proměnit koncept v cabriolet, coupé, targu nebo speedster. Pohon studie obstarává osmiválec 4.3 l s výkonem 220 kW/300 k spojený se šestistupňovou automatickou převodovkou. Futuristické naladění exteriéru doplňuje futuristický interiér pro čtyři pasažéry s modře podsvíceným středovým tunelem, nekompromisním sportovním volantem s technologií drive-by-wire a chromem lemovanými budíky.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků