Lexus LF-A, první hybridní supersport bude

O tom, že japonská automobilka Lexus rozšíří své portfolio o supersport LF-A, jsme psali již několikrát. Desetiválec s výkonem 500 koní však doplní i druhá verze. Ta dostane zelenější pohon a to v podobě hybridního systému, o kterém se rovněž spekulovalo.

Jak se vyjádřilo vedení automobilky v roce 2009, až přijde kladivo na Ferrari F430 nebo Lamborghini Gallardo, nabídne Lexus svým zákazníkům i zelenou verzi. Ta bude dosahovat lepších dynamických parametrů než benzínová, ovšem díky větší hmotnostu se očekávají mírně horší jízdní vlastnosti. Každopádně maximálka 320 km/h, stovka za zhruba 4 s a kombinovaná spotřeba na úrovni běžných šestiválců jsou lákavé hodnoty, které v sobě spojí první sériově vyráběný hybridní supersport. Na trhu ovšem nebude osamocen, protože i Honda oznámila, že nástupce kultovního modelu NSX bude přívětivý k přírodě, což v běžné mluvě znamená, že i tento vůz dostane po kapotu hybridní pohon.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků