Lexus LC shooting brake vypadá skvostně. Dával by větší smysl zadním sedadlům, ale zůstane jen u návrhu

Sportovní shooting braky prakticky vymizely z trhu. Lexus nic podobného v portfoliu neměl, ale co kdyby v takovém provedení vzniklo podmanivé LC?

Designový směr Lexusu může někomu přijít příliš výrazný, ale japonské značce nelze upřít, že jej dokáže šikovně implementovat na modely zcela odlišných segmentů. Funguje na luxusních sedanech, velkých SUV i grand toureru LC nabízeném s pevnou i skládací střechou. Vzhledem k tomu, že se jedná o automobily vhodné k celoročnímu užívání, čínského designéra vystupujícího na instagramu pod jménem sugardesign_1 napadlo vytvořit praktičtější verzi shooting brake.

Idea to není vůbec špatná, sportovní vozy tohoto typu prakticky vymizely. Například Ferrari GTC4 Lusso bylo exemplárním příkladem, ale Roma už je spíše tradiční kupé. Lexus by proto mohl tento svět oživit, ale pravděpodobně zůstane jen u digitální podoby.  

Navzdory výrazné masce chladiče má LC velice pohledné a jemné linie. Přední část zůstává pochopitelně beze změny, protože hlavní práce začaly až za předními sloupky. Celá střecha se protáhla směrem dozadu, kde vytváří více místa pro cestující na zadních sedadlech.

Proměna proběhla s nebývalou citlivostí. Barevně odlišený a zkosený zadní sloupek nijak nenarušuje celkovou eleganci vozu. To samé platí o víku kufru s výrazným lemem pod sklem a střešním spoilerem.  

Kupé Lexus LC začíná na 2.790.000 Kč, za kabriolet si připlatíte dalších 300.000 Kč (3.090.000 Kč). Co se týče pohonu, můžete volit klasický pětilitrový osmiválec s výkonem 341 kW a 530 N.m, nebo hybrid. Ten nabídne vidlicový šestiválec 3,5 litru doplněný permanentně buzeným synchronním elektromotorem, který celkový výkon dorovnává na 264 kW. Půjde čistě o preference jednotlivce, protože cenově v nich není žádný rozdíl.

Lexus

Lexus v roce 1989 založila Toyota jako svou luxusní značku. Nejsilnější je stále v USA, ale od roku 2000 vznikají pobočky Lexusu po celém světě. 

Lexus se od roku 2006 spolu s Toytotou věnuje produkci hybridních automobilů.

Lexus UX • Lexus IS •​ Lexus CT •​ Lexus ES •​ Lexus LS •​ Lexus NX •​ Lexus RX •​ Lexus RC •​ Lexus LC

Diskuze (1) Další článek: Nový Ford Bronco Raptor míří i do České republiky. Cesta k dravému off-roadu je ale pěkně drahá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,