Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Zatím ve formě konceptu, nicméně k produkci má opravdu blízko. Lexus představuje své luxusní kupé LC nově i ve variantě kabrioletu.

Mezitím co Lexus za své kupé LC sbírá nekonečná slova chvály – ostatně nám se taky velmi zamlouvalo – na detroitském autosalonu již příští týden plánuje automobilka představit koncept otevřené verze. Lexus přímo nepotvrzuje uvedení do produkce, každopádně ale zmiňuje, že kabriolet ukazuje „budoucí směřování“ nabídky variant luxusního modelu.

Nutno podotknout, že představené LC Convertible už vypadá zcela připraveno k výrobě a designérům se uříznutí střechy vážně povedlo. Nově vytvořená plocha zádě se lehce svažuje k zemi a na konci je zakončena odtrhovou hranou na kufru. Že se jedná o pouhý koncept, ale nakonec dokazuje u výstavního kusu absence samotné střechy či jejího mechanismu.

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Na podobu kabrioletu se střechou nahoře si tedy budeme muset počkat do chvíle, kdy se Lexus opravdu rozhodne LC Convertible umístit do nabídky. Velice pravděpodobně však dojde na volbu klasické plátěné střechy.

K technice použité ve voze Lexus nedodává žádné informace. Možná i proto, že od kupé se zřejmě vůbec neliší. Pod kapotou tak lze čekat buď pětilitrový atmosférický osmiválec o výkonu 351 kW (477 koní) nebo hybridní jednotku s 3,5litrový šestiválcem o celkovém výkonu 264 kW (360 koní). Samozřejmě mechanismus střechy a vyztužení šasi nakonec kabrioletu přidá pár kilo navíc k jeho hmotnosti. Dynamické schopnosti se tak vůči kupé určitě lehce zhorší.

V Detroitu mimo LC Convertible předvede Lexus i kupé RC F v okruhové verzi Track Edititon. Co od něj čekat, se dozvíte zde.

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků