Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Zatím ve formě konceptu, nicméně k produkci má opravdu blízko. Lexus představuje své luxusní kupé LC nově i ve variantě kabrioletu.

Mezitím co Lexus za své kupé LC sbírá nekonečná slova chvály – ostatně nám se taky velmi zamlouvalo – na detroitském autosalonu již příští týden plánuje automobilka představit koncept otevřené verze. Lexus přímo nepotvrzuje uvedení do produkce, každopádně ale zmiňuje, že kabriolet ukazuje „budoucí směřování“ nabídky variant luxusního modelu.

Nutno podotknout, že představené LC Convertible už vypadá zcela připraveno k výrobě a designérům se uříznutí střechy vážně povedlo. Nově vytvořená plocha zádě se lehce svažuje k zemi a na konci je zakončena odtrhovou hranou na kufru. Že se jedná o pouhý koncept, ale nakonec dokazuje u výstavního kusu absence samotné střechy či jejího mechanismu.

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Na podobu kabrioletu se střechou nahoře si tedy budeme muset počkat do chvíle, kdy se Lexus opravdu rozhodne LC Convertible umístit do nabídky. Velice pravděpodobně však dojde na volbu klasické plátěné střechy.

K technice použité ve voze Lexus nedodává žádné informace. Možná i proto, že od kupé se zřejmě vůbec neliší. Pod kapotou tak lze čekat buď pětilitrový atmosférický osmiválec o výkonu 351 kW (477 koní) nebo hybridní jednotku s 3,5litrový šestiválcem o celkovém výkonu 264 kW (360 koní). Samozřejmě mechanismus střechy a vyztužení šasi nakonec kabrioletu přidají pár kilo navíc k jeho hmotnosti. Dynamické schopnosti se tak vůči kupé určitě lehce zhorší.

V Detroitu mimo LC Convertible předvede Lexus i kupé RC F v okruhové verzi Track Edititon. Co od něj čekat, se dozvíte zde.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků