Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Zatím ve formě konceptu, nicméně k produkci má opravdu blízko. Lexus představuje své luxusní kupé LC nově i ve variantě kabrioletu.

Mezitím co Lexus za své kupé LC sbírá nekonečná slova chvály – ostatně nám se taky velmi zamlouvalo – na detroitském autosalonu již příští týden plánuje automobilka představit koncept otevřené verze. Lexus přímo nepotvrzuje uvedení do produkce, každopádně ale zmiňuje, že kabriolet ukazuje „budoucí směřování“ nabídky variant luxusního modelu.

Nutno podotknout, že představené LC Convertible už vypadá zcela připraveno k výrobě a designérům se uříznutí střechy vážně povedlo. Nově vytvořená plocha zádě se lehce svažuje k zemi a na konci je zakončena odtrhovou hranou na kufru. Že se jedná o pouhý koncept, ale nakonec dokazuje u výstavního kusu absence samotné střechy či jejího mechanismu.

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Na podobu kabrioletu se střechou nahoře si tedy budeme muset počkat do chvíle, kdy se Lexus opravdu rozhodne LC Convertible umístit do nabídky. Velice pravděpodobně však dojde na volbu klasické plátěné střechy.

K technice použité ve voze Lexus nedodává žádné informace. Možná i proto, že od kupé se zřejmě vůbec neliší. Pod kapotou tak lze čekat buď pětilitrový atmosférický osmiválec o výkonu 351 kW (477 koní) nebo hybridní jednotku s 3,5litrový šestiválcem o celkovém výkonu 264 kW (360 koní). Samozřejmě mechanismus střechy a vyztužení šasi nakonec kabrioletu přidají pár kilo navíc k jeho hmotnosti. Dynamické schopnosti se tak vůči kupé určitě lehce zhorší.

V Detroitu mimo LC Convertible předvede Lexus i kupé RC F v okruhové verzi Track Edititon. Co od něj čekat, se dozvíte zde.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, pro je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

včera | Petr Schnagl | 16 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků