Lexus LC Convertible: Výroba krásného kabrioletu není nereálná!

Zatím ve formě konceptu, nicméně k produkci má opravdu blízko. Lexus představuje své luxusní kupé LC nově i ve variantě kabrioletu.

Mezitím co Lexus za své kupé LC sbírá nekonečná slova chvály – ostatně nám se taky velmi zamlouvalo – na detroitském autosalonu již příští týden plánuje automobilka představit koncept otevřené verze. Lexus přímo nepotvrzuje uvedení do produkce, každopádně ale zmiňuje, že kabriolet ukazuje „budoucí směřování“ nabídky variant luxusního modelu.

Nutno podotknout, že představené LC Convertible už vypadá zcela připraveno k výrobě a designérům se uříznutí střechy vážně povedlo. Nově vytvořená plocha zádě se lehce svažuje k zemi a na konci je zakončena odtrhovou hranou na kufru. Že se jedná o pouhý koncept, ale nakonec dokazuje u výstavního kusu absence samotné střechy či jejího mechanismu.

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Na podobu kabrioletu se střechou nahoře si tedy budeme muset počkat do chvíle, kdy se Lexus opravdu rozhodne LC Convertible umístit do nabídky. Velice pravděpodobně však dojde na volbu klasické plátěné střechy.

K technice použité ve voze Lexus nedodává žádné informace. Možná i proto, že od kupé se zřejmě vůbec neliší. Pod kapotou tak lze čekat buď pětilitrový atmosférický osmiválec o výkonu 351 kW (477 koní) nebo hybridní jednotku s 3,5litrový šestiválcem o celkovém výkonu 264 kW (360 koní). Samozřejmě mechanismus střechy a vyztužení šasi nakonec kabrioletu přidá pár kilo navíc k jeho hmotnosti. Dynamické schopnosti se tak vůči kupé určitě lehce zhorší.

V Detroitu mimo LC Convertible předvede Lexus i kupé RC F v okruhové verzi Track Edititon. Co od něj čekat, se dozvíte zde.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků