Lexus láká na svůj první minivan. Chtěli byste ho v Evropě?

Luxusní dodávky jsou velmi řídce obsazený segment. Novinka od Lexusu chce v této kategorii nabídnout ten dražší pohled na věc.

Že Lexus postaví minivan, asi nenapadlo nikoho z nás. Když se ale nad tím zamyslíte, tak proč ne? Taková luxusní dodávka by mohla konkurovat třeba Mercedesu třídy V. A ona skutečně bude, ponese jméno LM a podle všeho bude stát na základech Toyoty Alphard, protože podle prvního snímku spolu sdílí stejné kontury karoserie.

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Toyotu Alphard z našeho trhu asi neznáte. Jde o osmi- až devítimístný japonský koráb, který se vyrábí již od roku 2002. Jeho současná třetí generace si prošla v roce 2017 faceliftem a nový Lexus bude zřejmě sdílet stejnou podobu.

Pod kapotou Alphardu se nachází šestiválcový motor, který zde debutoval se zmíněným faceliftem. Jednotka 3.5 V6 produkuje výkon 296 koní a 361 N.m točivého momentu a výkon posílá na kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Lexus zřejmě nemá důvod zvolit jiný motor.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus LM by měl z výrobních linek sjíždět již příští rok v Inabe v Japonsku, společně s Alphardem. Cílem novinky bude movitější klientela na asijském trhu. Oficiální premiéra vozu se plánuje na 16. dubna, kdy se představí na šanghajském autosalonu.

Na fotografiích vidíte vedle upoutávky Lexusu také současnou podobu Toyoty Alphard.

TEST: S Mitsubishi L200 jsme postavili lesní posed. Ale hodí se i na výlety?

Mitsubishi L200 Invite+ a Instyle

Nové Mitsubishi L200 je skvělé auto na práci. Jak si ale povede jako auto pro každý den?

25.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Hybridní Fiaty 500 a Panda mají motor z použitých plechovek. Jak s ním jezdí?

Fiat 500 a Fiat Panda Hybrid

Opačný přístup než Peugeot se rozhodl aplikovat Fiat. Prostým označením hybrid označuje své dva modely 500 a Panda s mild hybridním ústrojím.

24.  2.  2020 | Svět motorů | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků