Lexus láká na svůj první minivan. Chtěli byste ho v Evropě?

Luxusní dodávky jsou velmi řídce obsazený segment. Novinka od Lexusu chce v této kategorii nabídnout ten dražší pohled na věc.

Že Lexus postaví minivan, asi nenapadlo nikoho z nás. Když se ale nad tím zamyslíte, tak proč ne? Taková luxusní dodávka by mohla konkurovat třeba Mercedesu třídy V. A ona skutečně bude, ponese jméno LM a podle všeho bude stát na základech Toyoty Alphard, protože podle prvního snímku spolu sdílí stejné kontury karoserie.

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Toyotu Alphard z našeho trhu asi neznáte. Jde o osmi- až devítimístný japonský koráb, který se vyrábí již od roku 2002. Jeho současná třetí generace si prošla v roce 2017 faceliftem a nový Lexus bude zřejmě sdílet stejnou podobu.

Pod kapotou Alphardu se nachází šestiválcový motor, který zde debutoval se zmíněným faceliftem. Jednotka 3.5 V6 produkuje výkon 296 koní a 361 N.m točivého momentu a výkon posílá na kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Lexus zřejmě nemá důvod zvolit jiný motor.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus LM by měl z výrobních linek sjíždět již příští rok v Inabe v Japonsku, společně s Alphardem. Cílem novinky bude movitější klientela na asijském trhu. Oficiální premiéra vozu se plánuje na 16. dubna, kdy se představí na šanghajském autosalonu.

Na fotografiích vidíte vedle upoutávky Lexusu také současnou podobu Toyoty Alphard.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků