Lexus láká na svůj první minivan. Chtěli byste ho v Evropě?

Luxusní dodávky jsou velmi řídce obsazený segment. Novinka od Lexusu chce v této kategorii nabídnout ten dražší pohled na věc.

Že Lexus postaví minivan, asi nenapadlo nikoho z nás. Když se ale nad tím zamyslíte, tak proč ne? Taková luxusní dodávka by mohla konkurovat třeba Mercedesu třídy V. A ona skutečně bude, ponese jméno LM a podle všeho bude stát na základech Toyoty Alphard, protože podle prvního snímku spolu sdílí stejné kontury karoserie.

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Toyotu Alphard z našeho trhu asi neznáte. Jde o osmi- až devítimístný japonský koráb, který se vyrábí již od roku 2002. Jeho současná třetí generace si prošla v roce 2017 faceliftem a nový Lexus bude zřejmě sdílet stejnou podobu.

Pod kapotou Alphardu se nachází šestiválcový motor, který zde debutoval se zmíněným faceliftem. Jednotka 3.5 V6 produkuje výkon 296 koní a 361 N.m točivého momentu a výkon posílá na kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Lexus zřejmě nemá důvod zvolit jiný motor.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus LM by měl z výrobních linek sjíždět již příští rok v Inabe v Japonsku, společně s Alphardem. Cílem novinky bude movitější klientela na asijském trhu. Oficiální premiéra vozu se plánuje na 16. dubna, kdy se představí na šanghajském autosalonu.

Na fotografiích vidíte vedle upoutávky Lexusu také současnou podobu Toyoty Alphard.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků