Lexus láká na svůj první minivan. Chtěli byste ho v Evropě?

Luxusní dodávky jsou velmi řídce obsazený segment. Novinka od Lexusu chce v této kategorii nabídnout ten dražší pohled na věc.

Že Lexus postaví minivan, asi nenapadlo nikoho z nás. Když se ale nad tím zamyslíte, tak proč ne? Taková luxusní dodávka by mohla konkurovat třeba Mercedesu třídy V. A ona skutečně bude, ponese jméno LM a podle všeho bude stát na základech Toyoty Alphard, protože podle prvního snímku spolu sdílí stejné kontury karoserie.

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Lexus RC F Track Edition dorazil do Česka. Máte-li 3,5 milionu Kč, neváhejte

Toyotu Alphard z našeho trhu asi neznáte. Jde o osmi- až devítimístný japonský koráb, který se vyrábí již od roku 2002. Jeho současná třetí generace si prošla v roce 2017 faceliftem a nový Lexus bude zřejmě sdílet stejnou podobu.

Pod kapotou Alphardu se nachází šestiválcový motor, který zde debutoval se zmíněným faceliftem. Jednotka 3.5 V6 produkuje výkon 296 koní a 361 N.m točivého momentu a výkon posílá na kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Lexus zřejmě nemá důvod zvolit jiný motor.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus LM by měl z výrobních linek sjíždět již příští rok v Inabe v Japonsku, společně s Alphardem. Cílem novinky bude movitější klientela na asijském trhu. Oficiální premiéra vozu se plánuje na 16. dubna, kdy se představí na šanghajském autosalonu.

Na fotografiích vidíte vedle upoutávky Lexusu také současnou podobu Toyoty Alphard.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků