Lexus láká na svůj první elektromobil. Dostupný bude na čínském a evropském trhu

Lexus se vždy pyšnil svými „samodobíjecími hybridy“ a elektromobilům se stranil. Svou historii přepíše za dva týdny.

Automobilka Lexus láká na svůj první elektrický model, který se veřejnosti představí 22. listopadu na autosalonu GIAE v čínském Kantonu. Fotografie od automobilky v podstatě ukazuje pouze nápis „Electric“ v typickém fontu. Nic konkrétnějšího sice neprozrazuje, ale pár informací o tomto voze přece jenom máme.

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

První elektrický model Lexusu bude dostupný pro Čínu a pro Evropu. Automobilka ve zprávě uvádí, že vůz je navržen tak, aby splnil potřeby čínských a evropských zákazníků. Jeho úkolem na těchto dvou trzích bude vzbudit zájem pro rozšíření do celého světa.

Lexus si dveře pro elektromobil pootevřel již minulý měsíc, když na autosalonu v Tokiu představil koncept LF-30. Ten funguje jako vize dopravního prostředku pro rok 2030. Mimo jiné zahrnuje i drony pro přepravu zavazadel od dveří domu do kufru vozu. První elektromobil se ale samozřejmě bude držet trochu zpátky.

Lexus LF-30 je úžasnou vizí pro rok 2030. Jeho drony vám pomohou se zavazadly

Lexus LF-30 je úžasnou vizí pro rok 2030. Jeho drony vám pomohou se zavazadly

Jeho totožnost může prozrazovat i zpráva z minulého roku, kdy server AutoGuide vyšťoural, že si luxusní japonská automobilka zaregistrovala název vozu UX300e. Patří tedy nápis v ukázce elektrickému crossoveru? To se dozvíme již za necelé dva týdny.

Galerie doplněna o standardní Lexus UX a jeho studii z roku 2016.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 64 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků