Lexus láká na svůj první elektromobil. Dostupný bude na čínském a evropském trhu

Lexus se vždy pyšnil svými „samodobíjecími hybridy“ a elektromobilům se stranil. Svou historii přepíše za dva týdny.

Automobilka Lexus láká na svůj první elektrický model, který se veřejnosti představí 22. listopadu na autosalonu GIAE v čínském Kantonu. Fotografie od automobilky v podstatě ukazuje pouze nápis „Electric“ v typickém fontu. Nic konkrétnějšího sice neprozrazuje, ale pár informací o tomto voze přece jenom máme.

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

Za volantem Lexusu RX po faceliftu: Neviditelný pokrok na všech frontách!

První elektrický model Lexusu bude dostupný pro Čínu a pro Evropu. Automobilka ve zprávě uvádí, že vůz je navržen tak, aby splnil potřeby čínských a evropských zákazníků. Jeho úkolem na těchto dvou trzích bude vzbudit zájem pro rozšíření do celého světa.

Lexus si dveře pro elektromobil pootevřel již minulý měsíc, když na autosalonu v Tokiu představil koncept LF-30. Ten funguje jako vize dopravního prostředku pro rok 2030. Mimo jiné zahrnuje i drony pro přepravu zavazadel od dveří domu do kufru vozu. První elektromobil se ale samozřejmě bude držet trochu zpátky.

Lexus LF-30 je úžasnou vizí pro rok 2030. Jeho drony vám pomohou se zavazadly

Lexus LF-30 je úžasnou vizí pro rok 2030. Jeho drony vám pomohou se zavazadly

Jeho totožnost může prozrazovat i zpráva z minulého roku, kdy server AutoGuide vyšťoural, že si luxusní japonská automobilka zaregistrovala název vozu UX300e. Patří tedy nápis v ukázce elektrickému crossoveru? To se dozvíme již za necelé dva týdny.

Galerie doplněna o standardní Lexus UX a jeho studii z roku 2016.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků