Lexus jako auto budoucnosti v novém filmu S. Spielberga

O tom, že i Steven Spielberg coby holywoodský velikán fušuje do řemesla automobilovým tvůrcům, svědčí jeho nový film, jenž v těchto dnech běží v našich kinech, Minority Report. Film spadá do sci-fi žánru a snaží se nahlédnout do doby okolo roku 2054. Pro realistické vyjádření blízké budoucnosti spolupracoval Steven s největšími technickými a marketingovými specialisty v nejrůznějších oblastech, aby se dílo, vzhledem k zasazení do doby, tvářilo opravdu věrohodně.

Při tvorbě automobilu pro hlavního hrdinu (Tom Cruise) padlo eso na Lexus. Známý režisér tyto vozy dobře zná, sám s jedním SUV jezdí, proto začal spolupracovat právě s touto automobilkou. A jaký že vůz to spojením Spielbergovy tvořivosti a technické zdatnosti Lexusu vznikl? Dvoumístný supersport s extrémně futuristickým designem a dopředu posunutou kabinou. Vůz působí agresivně, ale zároveň i roztomile, vzbuzuje totiž dojem "angličáku".

K pohonu slouží elektromotor o výkonu okolo 700 koní. Vůz se ovládá hlasem, stejně jako u další filmové legendy, Knight Rideru. Ve výbavě nechybí osobní počítač s internetem, navigační systém, radar, systém kontroly řidiče přes DNA a spousta dalších fines. Karosérie z uhlíkových vláken obsahuje paměť, díky níž se při poškození vrátí do původního stavu. Pokud má řidič špatnou náladu, lexus automaticky změní svou barvu. Tak co říkáte? Hezké přibližovadlo má ten Tom Cruise, není již tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 40 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků