Lexus jako auto budoucnosti v novém filmu S. Spielberga

O tom, že i Steven Spielberg coby holywoodský velikán fušuje do řemesla automobilovým tvůrcům, svědčí jeho nový film, jenž v těchto dnech běží v našich kinech, Minority Report. Film spadá do sci-fi žánru a snaží se nahlédnout do doby okolo roku 2054. Pro realistické vyjádření blízké budoucnosti spolupracoval Steven s největšími technickými a marketingovými specialisty v nejrůznějších oblastech, aby se dílo, vzhledem k zasazení do doby, tvářilo opravdu věrohodně.

Při tvorbě automobilu pro hlavního hrdinu (Tom Cruise) padlo eso na Lexus. Známý režisér tyto vozy dobře zná, sám s jedním SUV jezdí, proto začal spolupracovat právě s touto automobilkou. A jaký že vůz to spojením Spielbergovy tvořivosti a technické zdatnosti Lexusu vznikl? Dvoumístný supersport s extrémně futuristickým designem a dopředu posunutou kabinou. Vůz působí agresivně, ale zároveň i roztomile, vzbuzuje totiž dojem "angličáku".

K pohonu slouží elektromotor o výkonu okolo 700 koní. Vůz se ovládá hlasem, stejně jako u další filmové legendy, Knight Rideru. Ve výbavě nechybí osobní počítač s internetem, navigační systém, radar, systém kontroly řidiče přes DNA a spousta dalších fines. Karosérie z uhlíkových vláken obsahuje paměť, díky níž se při poškození vrátí do původního stavu. Pokud má řidič špatnou náladu, lexus automaticky změní svou barvu. Tak co říkáte? Hezké přibližovadlo má ten Tom Cruise, není již tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků