Lexus jako auto budoucnosti v novém filmu S. Spielberga

O tom, že i Steven Spielberg coby holywoodský velikán fušuje do řemesla automobilovým tvůrcům, svědčí jeho nový film, jenž v těchto dnech běží v našich kinech, Minority Report. Film spadá do sci-fi žánru a snaží se nahlédnout do doby okolo roku 2054. Pro realistické vyjádření blízké budoucnosti spolupracoval Steven s největšími technickými a marketingovými specialisty v nejrůznějších oblastech, aby se dílo, vzhledem k zasazení do doby, tvářilo opravdu věrohodně.

Při tvorbě automobilu pro hlavního hrdinu (Tom Cruise) padlo eso na Lexus. Známý režisér tyto vozy dobře zná, sám s jedním SUV jezdí, proto začal spolupracovat právě s touto automobilkou. A jaký že vůz to spojením Spielbergovy tvořivosti a technické zdatnosti Lexusu vznikl? Dvoumístný supersport s extrémně futuristickým designem a dopředu posunutou kabinou. Vůz působí agresivně, ale zároveň i roztomile, vzbuzuje totiž dojem "angličáku".

K pohonu slouží elektromotor o výkonu okolo 700 koní. Vůz se ovládá hlasem, stejně jako u další filmové legendy, Knight Rideru. Ve výbavě nechybí osobní počítač s internetem, navigační systém, radar, systém kontroly řidiče přes DNA a spousta dalších fines. Karosérie z uhlíkových vláken obsahuje paměť, díky níž se při poškození vrátí do původního stavu. Pokud má řidič špatnou náladu, lexus automaticky změní svou barvu. Tak co říkáte? Hezké přibližovadlo má ten Tom Cruise, není již tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků