Lexus IS-F: vánoční dárek pro Japonce

Do Vánoc zbývají ještě více než dva měsíce, ale Lexus má největší dárek pro své zákazníky připraven již nyní. Sportovní sedan IS-F se totiž do Japonských prodejen dostane přesně 25. prosince tohoto roku.

Automobilka potvrdila i definitivní výkon osmiválce 5,0 l, který bude pod kapotou IS-F trůnit. Bude skutečně činit 311 kW (417 koní) při 6 600 ot./min, díky němuž se maximální rychlost vozu přehoupne přes 270 km/h. O přenos síly z motoru na zadní kola se postará unikátní osmi stupňová převodovka SDS (Sport Direct Shift).

Známé jsou i informace o ceně, základní verze tohoto sedanu bude dostupná již za 65 000 $ (1 262 000 Kč, ale v Česku bude vůz zaručeně mnohem dražší už kvůli odlišnému zdanění) a automobilka očekává, že vůz se stane vážnou konkurencí pro BMW M3. Pokud vám tedy peníze nechybí a chcete-li udělat někomu radost, pak si Lexus IS-F objednejte co nejdříve, aby jej pak ježíšek stihnul dovézt z Japonska.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lexus IS-F

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků